Wpis z mikrobloga

Tak jak mówi się że Europa musi być zjednoczona aby być podmiotem na arenie międzynarodowej , co jest prawdą, tak moim zdaniem dla Polski aby być podmiotem w Europie Zachodniej kluczowe jest aby państwa Europy Środkowej były postrzegane jako zjednoczony blok. Myślę że głównie powinniśmy się skupić przede wszystkim na Państwach z którymi łączy nas to że jesteśmy przez Rosję postrzegani jako część ich upadłego imperium (Polska,Litwa,Łotwa,Estonia,Słowacja,Czechy,Rumunia itd). W tym obszarze powinniśmy zacieśniać stosunki, ponieważ łączy nas podobna historia i wspólny wróg, a także interesy, ponieważ zjednoczeni będziemy przez zachodnią Europę postrzegani jako podmiot, a nie małe przedmioty tej "gry". Moje najważniejsze spostrzeżenie tej wojny jest takie, że Zachód Europy nie rozumie naszej historii i naszych lęków przed Rosją i trzeba ich błagać aby nam pomogli i prawdopodobnie strach że ten region Europy może się od nich odwrócić mobilizuje ich do podejmowania jakiegoś działania. Takie moje przemyślenia, co o tym myślicie?

#wojna #ukraina #rosja
Pobierz A.....i - Tak jak mówi się że Europa musi być zjednoczona aby być podmiotem na arenie...
źródło: comment_1648309839a3MlUQ602ugMSpc1oG8TMQ.jpg
  • 7