Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu mam taki problem procesor w grach łapie mi ponad 80 stopni i słychać takie jakby stukanie (chyba wentylatora) Poniżej 80 stopni nie słychać nic. Czy ta temperatura nie jest za wysoka i czym spowodowane może być to stukanie
Procesor I5-11400
Chłodzenie SILENTIUMPC FERA 5
Obudowa MODECOM OBERON PRO GLASS
#pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
@siemek01pl: możliwe, że wentylator wchodząc na wysokie obroty zaczyna łapać wibracje. Musisz przyjrzeć się i ewentualnie poprawić mocowanie chłodzenia procka.

80 stopni podczas obciążenia to dużo, ale jeszcze nie za dużo. Obudowa nie pomaga w efektywnym schładzaniu wnętrza, bo ten Oberon to typowy piekarnik.
  • Odpowiedz
@gomjeden: To mam jeszcze pytanie odnośnie tej obudowy. Po wewnetrznej stronie na szybie mam taka folie na cała wielkośc szyby i nie wiem czy tam gdzie składali zapomnieli jej zdjąć czy ona ma tam być a jeśli tak to co ona daje
  • Odpowiedz
Czy ta temperatura nie jest za wysoka

w grach? jest za wysoka jak na fera 5 i tego procka.
jak otworzysz obudowę (zdejmiesz panel boczny) to nadal masz takie temp?
@siemek01pl:
  • Odpowiedz
@siemek01pl masz jakieś wentylatory w tej budzie? Sprawdź napwwno montaż, rozłożenie pasty u czy docisk jest odpowiedni. Polecam też sprawdzić czy na pewno dźwięk pochodzi z chłodzenia a nie innego komponentu. Wysokie temperatury może powodować też badziewna obudowa w której przepływ powietrza nie istnieje. Możesz zdjąć przedni panel i będziesz miał symulacje jak temp spadną jakbyś miał coś przewiewnego
  • Odpowiedz