Wpis z mikrobloga

@pasztetztrupa: Kupiłem kiedyś maszynkę do pieczenia chleba w Tesco, akurat jakaś promocja była. Do tego dokupiłem mieszanka kilogramową. Zrobiłem wg przepisu z połowy zawartości i chleb wyszedł dobry. Moja różowa już zaczęła snuć marzenia o własnym chlebie z różnymi nasionami... Po zjedzeniu tego bochenka, użyłem drugiej części mieszanki i chleb nie wyszedł. Był jak mokra glina. OK, cos pomyliłem. Kupiłem inne mieszanki i efekt był taki sam. Pierwszy chleb wychodził,
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: na chleb, na pizze, cokolwiek i zawsze wyjdzie gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ciasto raczej dobre bo kupuje z lokalnej piekarni gruzińskiej i jak oni pieką to wychodzi eleganckie, dają mi je z lodówki ¯\_(ツ)_/¯
też mam elektryczny z termoobiegiem
jedyne co mi dobrze wychodzi to taka pizza z patelni jak ciasto jest mega cienkie
  • Odpowiedz
@bruuh: może masz kiepski piekarnik co źle rozprowadza temperaturę? Miałem kiedyś coś takiego, że czego bym nie wsadził do piekarnika, w 1/3 wysokości wychodziło surowe w środku, a w 2/3 dobre.
Albo jeśli Gruzini to oni pewnie jadą na temperaturach wysokich. Albo może oni pieką w dobrej chwili a Ty przerastasz, bo drożdże cały czas pracują
  • Odpowiedz