Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#revolut #asos #ruble
XD Robiłem zwrot na asos, płatność była w rublach, chyba dzień przed wycofaniem ich jako możliwa waluta na asosie. Przyjęli mi zwrot, mieli 10 dni na oddanie środków, mija 11 więc do nich napisałem a tu takie jajca. Charge back na revolucie zalatwi sprawę? Czy pisać do nich o oddanie w innej walucie? Mają się do tego jakieś prawa konsumenta czy nie?
Pobierz 4500 - #revolut #asos #ruble
XD Robiłem zwrot na asos, płatność była w rublach, chyba...
źródło: comment_1648153943oTEPHEXbuqtMeMEFsAU1CE.jpg
  • 24
@4500: Czekałeś 50 dni czy jakoś szybciej się uwinęli? Też wystąpiłem o chargeback, ale nie wiem, czy asos sobie nie zrobił podkładki przed tym - w postaci informacji w wiadomości którą od nich otrzymałem:

"Możesz odesłać wadliwe buty do naszego magazynu i jak zostanie stwierdzona wada produkcyjna, otrzymasz zwrot środków, jednak nie jestem w stanie określić w jakim terminie, właśnie z powodu usunięcia rubli ze strony ASOS.

Jeśli zdecydujesz się odesłać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alex_mski:

Czekałeś 50 dni czy jakoś szybciej się uwinęli?


Czekałem prawie do końca tych 50dni i mi oddali

ale nie wiem, czy asos sobie nie zrobił podkładki przed tym - w postaci informacji w wiadomości którą od nich otrzymałem


Możesz odesłać wadliwe buty do naszego magazynu i jak zostanie stwierdzona wada produkcyjna, otrzymasz zwrot środków, jednak nie jestem w stanie określić w jakim terminie, właśnie z powodu usunięcia rubli ze strony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alex_mski: chargeback jest po to żeby ochronić przed np własnie nieuczciwym sprzedawcą więc nie będą patrzeć na jakieś ich "podkładki", Revolut składa wniosek do Mastercard/Visa i oni zwracają kasę a nie ASOS.
@4500: No tak tak, visa zwraca kasę, ale potem z tego co rozumiem próbuje ją sobie odzyskać od asos, za darmo pieniędzy chyba nie rozdają. W warunkach chargeback jest napisane, że musi być wyczerpana droga "dogadania się" ze sprzedawcą - różnie można interpretować to czy ja wyczerpałem tę drogę, bo niby napisali mi, że mogę odesłać i kiedyś oddadzą ¯\_(ツ)_/¯