Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Właśnie odbyłem swoją pierwszą powrotną podróż z #uk #anglia do Polski samochodem. Jako, że wciąż korona mocno kilka szczegółów dla tych co niebawem się wybierają tunelem:

- tunel sam w sobie bez problemów i wielkich kolejek, przed wyjazdem trzeba wypełnić API dla każdego z pasażerów w tym załączyć certyfikat szczepienia i jakąś deklarację dla francuskich władz o covidzie, nic specjalnego. Druk wydrukować ze strony tunelu, podpisać zeskanować załączyć na stronie i wsio.
- we Francji na dzien wyjazdu czyli 14. Marca osoba w pełni zaszczepiona (3 dawki i ostatnia nie wcześniej niż 9 miesięcy temu) bez testów, inaczej trzeba negatywny test antygen lub pcr do 24h przed przekroczeniem granicy
- przejazd do PL - poza tunelem żadnych kontroli na granicach z którymkolwiek z krajów, a jechalem przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy
- przejazd z Polski- granica byla zablokowana do kontroli w Niemczech i we Francji ale brali wyrywkowo do kontroli i na zadnej nas nie zatrzymali tylko od razu puścili
- paliwo najtańsze na trasie w Polsce ok 7.2zł za litr diesla i w Belgii około 1.7 euro za diesla na autostradzie
- paliwo najdrożej tankowalem w Niemczech około 2.5 euro za litr ale tylko aby sie dotoczyć do któregoś z w/w krajów
- w drodze do Francji puścili auto przez rentgen ale Polak sie zajarał ze Polacy jadą i nawijał o wszystkim tylko nie o kontroli xD
- w droge powrotną zero kontroli zawartości auta, jechalem o 23 tunelem. A wartość rzeczy na pace zdecydowanie przekraczala wartość dopuszczalną bez oclenia.

Tl;dr kontrole covidowe tylko w tunelu, żadnych problemów z cłem miedzy uk i eu.
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@adriano30 A jak ogólnie oceniasz wypad autem? Pierwszy i ostatni raz czy będą kolejne?

Ja za każdym razem sobie powtarzam '#!$%@? ostatni raz autem' :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@b2_spirit: jedna uwaga dla podrozy z dzieckiem - w tym tunelu w #!$%@? uszy mj zatykalo, gorzej jak samolotem. Takze dla tak malego dziecka moze byc to bardziej nieznosne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lanza: bardzo fajnie lubie jezdzic a trasa była owszem i dluga ale fajna i przyjemna. Jedynie co to potrzebowalbym juz lepszego auta na to niz to co mam :D
  • Odpowiedz
  • 1
@adriano30 No to u mnie ten sam problem :) Też lubię jeździć, ale jednak taka trasę daje w kość. Za każdym razem jak jeździłem to na 3tyg+ odpocząć. W tym roku prawdopodobnie będą to tylko 2tyg a to jakoś mi się za krótko wydaje na podróż autem :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lanza: no i teraz koszt benzyny mocno niesprzyjający takim wyjazdom. Aczkolwiek jestem zadowolony ze mi sie udalo to odhaczyc, bo sadzilem ze nie podolam :)
  • Odpowiedz
@b2_spirit: jedziesz jakos na początku kwietnia? Tez się zastanawiam nad promem (tyle ze prosto do Holandii) czy może lepiej eurotunel z dzieckiem 7 miesięcy. Prom do Holandii jest trochę drogi ale omijam francje i zawsze to ciut krócej do polski, w moje okolice to około 12h. Do tego można chwile odpocząć bo sam prom płynie ponad 6 godzin.
  • Odpowiedz
@majFriend: Jadę pod koniec kwietnia. Tez się zastanawiam nad tym promem do Holandii bezpośrednio zawsze to mniej czasu w aucie i będzie można z dzieckiem pospacerować po promie
  • Odpowiedz
@b2_spirit: tylko ceny dosyć wysokie są. Teraz sprawdzałem to tak mniej więcej 350-550 a tunel to okolice 200-250. Szkoda ze wcześniej nie jedziesz bo miałbym jakieś rozeznanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lanza: mieszkam w Cumbri także biorę ten z Newcastle do Amsterdamu, 5-6h i jestem u rodziny w DE a potem 7h i jest słoneczne Kato:)
Jest miło bo jest prysznic, restauracja i łóżeczko.
Rano kawka i całkiem świeży w trasę.
  • Odpowiedz
@adriano30: jaka naklejkę na auto teraz trzrba mieć - UK czy GB? Na gov piszą o oznaczeniu UK ale widzę ze ciagle sprzedają się GB na ebayu itp.
Z ubezpieczalni musiałeś coś specjalnie załatwiać jakieś certyfikaty itp czy wystarczy sobie wydrukować swoją umowę?
  • Odpowiedz