Wpis z mikrobloga

@Aokx: @Flypho: przeciez lewica chce tego dla prawackich dzieci zeby sie nie rozmnazaly jak głaby. Rodzice ich oczywiscie nie naucza to jedyna droga przez szkole.
#!$%@? mem jak prawie kazdy ultra prawicowy
  • Odpowiedz
Edukacja seksualna jest potrzebna. Niesamowite że prawica tak konsekwentnie z tym walczy począwszy od głupot Cejrowskiego w latach 90.


@walk_on_gilded_splinters: na co ci ta edukacja? Masz cała edukacja seksualna: od seksu zachodzi się w ciąże. Nie chcesz dziecka to zakładasz gumkę albo antykoncepcja. Istnieją choroby przenoszone drogą płciową. Serio lewaki co jeszcze chcecie dzieciom wciskać? Przecież nie wiedzę o życiu w rodzinie.
  • Odpowiedz
@dplus2: Też poproszę o źródło. Ja ci wysłałem i przynajmniej od lat 90 liczba ciąż wśród nastolatek systematycznie spada. Poproszę, więc źródło, że wpierw jakoś drastycznie wzrosła (początek lat 90 to de facto start edukacji seksualnej w UK, jako odpowiedź na dużo liczne ciąż wśród nieletnich).
  • Odpowiedz
@Aokx: Jeśli uważasz, że edukacja seksualna jest po to, by nie pchać „węgorza” (WTF?), to znaczy, że w ogóle nie rozumiesz sensu jej istnienia.

Tak, nastolatki powinny uczyć się o tym, jak się zabezpieczyć; o tym, jak działa ludzkie ciało (w tym płci przeciwnej) oraz jak chronić się przed chorobami wenerycznymi. Poza stricte „technicznymi” tematami istotne jest mówienie o granicach, aspektach psychicznych seksu i o gotowości na niego, i nie tylko, bo seks jest też w głowie.

Ty spłacasz to do dziwnej analogii do seksu analnego (chociaż trudno to zinterpretować) i powielasz totalnie niedojrzałe podejście do seksu, i
  • Odpowiedz
@ethics: moglbys tak strywializowac dowolna dziedzine wiedzy.
A potem sie dowiadujesz jak wiele osob wierzy np. w to z od pierwszego razu jie mozna zajsc. Ile osob ma kompleksy bo ma krzywy penis albo nierowne piersi. Wystarczy wejsc na tag przegryw zeby zobaczyc jaki jest poziom zabobonow wsrod ludzi. Materiału jest spokojnie na rok nauki w liceum.

Mialem szczescie miec w liceum takie zajecia, prowadzone przez nauczycielke z powolaniem i
  • Odpowiedz
@Aokx @R187: : ja to lewak jestem, ale w tym memie jest w #!$%@? prawdy xD Tzn edukacja seksualna jest potrzebna, bo ludzie to skończeni idioci i nie rozumieją podstawowych rzeczy, ale jednocześnie lewica #!$%@? niesamowite kocopoły i ma postulaty wyjęte totalnie z dupy, i nie mające zupełnie sensu.
  • Odpowiedz
z jednej strony ludzie wiedzą, że nic nie pamiętają z chemii czy fizyki której się uczyli 10 lat, a z drugiej myślą że jakby był jeszcze dodatkowy przedmiot o ekonomii to by rozwiązało ich głupie decyzje finansowe bo akurat tego to by nie zapomnieli.
  • Odpowiedz
Edukacja seksualna jest potrzebna. Niesamowite że prawica tak konsekwentnie z tym walczy począwszy od głupot Cejrowskiego w latach 90.


@walk_on_gilded_splinters: nie przeczę, ale nie rozumiem tej publicznej nagonki na to.

Nie wiem jak to w innych szkołach wyglądało, ale u nas informacje nt. seksualności i antykoncepcji były poruszane na wychowaniu do życia w rodzinie i biologii (zakładanie kondoma na banana xd)
  • Odpowiedz