Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeszcze z 20 lat temu ludzie raczej starali się naprawiać sprzęt domowy gdy się zepsuł. Teraz chyba większość wymienia / kupuje nowy. Ostatnio mam taką rozkmine, na przykład dotyczącą mojego wentylatora. Skurczybyk stracił moc i pytanie jest takie czy idzie to naprawić, a jeśli tak to gdzie szukać takiego zakładu. Wydaje mi się bez sensu co rok wymieniać na nowy, jeżeli to może być kwestia wymiany sztotek - tak słyszałem. Ktoś coś wie gdzie się można udać, i czy warto? #sosnowiec #bedzin #czeladz #katowice #dabrowagornicza
Pobierz patryk747 - Mireczki, jeszcze z 20 lat temu ludzie raczej starali się naprawiać sprzę...
źródło: comment_1647996285mSVQIpo8B7AaMyuLqNnCmZ.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@patryk747: nie warto, zapewne część zamienna tylko u producenta w ChRL, ja tak ostatnio miałem z odkurzaczem Zelmer, gwarancja minęła, pochodził jeszcze kilka miesięcy i któregoś dnia ot tak po prostu obroty spadły i zaczęło spalenizną śmierdzieć. Jakiś gdzieś tam coś tam wirnik w silniku, #!$%@? muje, ogólnie wszystko zespolone, nic podmienic. Nowy odkurzacz kupiłem za 50% ceny części zamiennej do odkurzacza ~4 lata używanego => prosta kalkulacja
@camion objawy są takie że stracił moc, to znaczy jak go włączę np. Na pozycję 3 to bardzo powoli się napędza. Po 5 minutach zaczyna wiać jako tako, ale to nie jest już ta siła która była gdy był nowy.
Mireczki, jeszcze z 20 lat temu ludzie raczej starali się naprawiać sprzęt domowy gdy się zepsuł. Teraz chyba większość wymienia / kupuje nowy.

@patryk747 bo producent utrudnia naprawę. Zaczynając od dziwnych śrub, poprzez tak zaprojektowane wnętrze, że dostep do usterki jest maksymalnie utrudniony, aż po egzotyczne części z zadupia chin. Samemu będziesz się z tym grzebać kilka dni, w serwisie wezmą milion monet. Taniej to #!$%@?ć i kupić nowe.

@patryk747 wentylator nie