Wpis z mikrobloga

@Atreyu: są jeszcze Płyta główna Biostar TB250-BTC+ na 8pin, z zalet ponoc nie trzeba nic zmieniac w biosie (above4g decoding, zmniejszanie linii PCIE - w sensie wylaczanie nieuwyzanych onboard audio, serial COM port itp).
Podpinasz do zasilacza, dajesz risery i jedzie. W teorii powinny ze splitterem obsluzyc nawet wiecej kart niz jest portów

Z dwoma zasilaczami chodzi o to, zeby nie uzywac tego adaptera/mostka? tylko po prostu jeden glowny odpala drugi
@obieq: 2 zasilacze wpiete pelna linia w plyte dzialaja inaczej niz przez adapter np na podobnej plycie jak tylko jeden zasilacz byl wylaczony to przesylal prad do drugiego i krecil w nim wiatraczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: Nie zauważyłem niczego specjalnego ale nie jestem pecetologiem - nie ma wielkiego porównania. Podwójny port do zasilaczy jest faktycznie przydatny, bo nie trzeba stosować kombinowanych kabelków. Na 12 kart mam dwa zestawy z tą płytą i dwa na 8 (3 zestawy z dwoma zasilaczami). Na TB250-BTC+ mam dwa zestawy po 6 kart i też jest OK.
@Atreyu: moim zdaniem nie są lepsze i to marketing. Przykładowo RTX3060 V1, którą można odblokować i kopać 49MHs przy 106W ma specjalne wymagania aby ją odblokować i ta płyta średnio się do tego nada - odblokuje tylko jedną 3060, bo ma tylko jedno pełne PCI. Tymczasem zwykła pyta Asus za 300zł odblokuje dwie 3060 V1 + wejdzie na nią jeszcze inne 4-5 kart i 5 wentylatorów. To jak inne przepłacone płyty
moim zdaniem nie są lepsze i to marketing. Przykładowo RTX3060 V1, którą można odblokować i kopać 49MHs przy 106W ma specjalne wymagania aby ją odblokować i ta płyta średnio się do tego nada - odblokuje tylko jedną 3060, bo ma tylko jedno pełne PCI.


@rtp_diov: chodzi o napięcie z portu czy o co?

Ogólnie nie za bardzo podoba mi się wpinanie kart do kopania bezpośrednio w mobo, przy małych kartach -
chodzi o napięcie z portu czy o co?


@Atreyu: o konkretny rodzaj portu PCI - musi być PCIx16 pełne w wersji 3.0.

Ogólnie nie za bardzo podoba mi się wpinanie kart do kopania bezpośrednio w mobo, przy małych kartach - ok, ale mam teraz wpiętą choćby 3090 i ona zajmuje swój pełny x16, ale blokuje jeszcze dwa x1 obok


Oczywiście - mi tak samo. Akurat jeśli chodzi o 3060 nie trzeba