Wpis z mikrobloga

wymieniłem sobie grafikę dzisiaj na rtx 3070ti jednakże widze spore problemy z jej dzialaniem.
wczesniej mialem gtx1050ti
testowałem sobie karte graficzną w #warzone i wszystko chodziło płynnie przez pierwsze kilkadziesiąt sekund, później zaczęło coraz bardziej zacinać aż finalnie gra całkowicie freezowała.
spróbowałem reinstall, jest o wiele lepiej, gra chodzi płynnie, wszystko spoko jednakże raz na jakiś czas (np. raz na minutę) gra łapie sporego freeza na 4-5sekund gdzie nic nie moge zrobić, w battlefield 5 podobnie, ale cyberpunk 2077 bez problemów
wydajność karty graficznej albo wówczas drastycznie spada albo jest wywalona na 100%

mam najnowsze sterowniki ze strony nvidii
spotkał się ktoś z tego typu błędem, ewentualnie może ktoś coś doradzić?
myślałem nad całkowitym formatem systemu

system windows 11, ram 16GB, procek ryzen 5 3600

#pcmasterrace
  • 13
@weryyykton: Usuń wszystkie stery DDU. W WZ najlepiej działaja stery STEROWNIK GEFORCE GAME READY - WHQL Sterownik w wersji: 472.12 - data wydania: 2021 wrzesień 20. Nie dziękuj. Jak dalej będzie freezować to bym porobił benczmarki, bo zawsze istnieje szansa ze karta ma wadę jesli wczesniej nie było takich cudów. Zobaczysz czy nie zrzuca taktowania, zobaczysz temp i napiecia na zywo i te wszystkie pierdoły.
@Variv: normalnie około 100fps i nagle dropi całkowicie (ze 100 do freeza od razu, bez problemu) jak to się dzieje wskaźnik użycia GPU albo wskakuje na 100% albo na 0%
@fazonun: chłodne powiterze jest, tempretatury nie przekraczaja 70 stopni
@weryyykton: Ustaw w panelu sterowania w Windowsie zasilanie na tryb wydajność.

Jak nie pomoże w panelu nvidia zarządzanie energią na preferuj maksymalna wydajność.

Jeszcze jedno GPU ma tryb półpasywny wentylatorów?

Trochę to moze wyglądać jak by źle działało chłodzenie, gpu się nagrzewa i agresywnie zrzuca taktowania.

Ściągnij msi afterburner i ustaw sobie tam własną krzywą wentylatorów. Szczególnie jak gpu na tryb połpasywny wentylatorow z tym są często dziwne rzeczy.
windows 11 ryzen 5 3600


@weryyykton: niech zgadnę aktywowałeś fTPM w bios żeby zainstalować system? Tak jak wszystkie mundre na wykopie mówiły? Jak tak to jest to fTPM stutter. Trzeba było nie być cebulą i nabyć drogą kupna dTPM za te nędzne parę stów i problem rozwiązany.

Jak nie jesteś pewien odpal powershella jako administrator i napisz Get-Tpm + Enter i wklej wyniki

Źródło https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-410 - to nie bug, to ficzer!