Wpis z mikrobloga

@ethics:

A może po prostu jest tak, że gimboateiści mają wielką gębę w internecie a w rzeczywistości chrzest, komunia i inne katolickie święta i obyczaje.


Dziecko moich sąsiadów było wysmiewane przez to, ze nie poszlo do komunii, do tego stopnia, ze musiało sie skończyć zmianą szkoły. Moja babcia płacze, bo nie chodze do kościoła. Dziadek powiedzial, ze nie przyjdzie na moje wesele, jesli nie będzie slubu koscielnego.

Z tych wlasnie
  • Odpowiedz
A może po prostu jest tak, że gimboateiści mają wielką gębę w internecie a w rzeczywistości chrzest, komunia i inne katolickie święta i obyczaje. Na fejsbuczku co chwilę widzę śluby, komunie wsród znajomych a wg wykopków wszyscy niewierzący.


@ethics: A co, jeśli do chrztu i komunii pchamy dzieci z jakiejś społecznej tradycji, którą ciężko nam przełamać z obawy na ostracyzm względem nas lub właśnie dzieci? Od tego też kiedyś odejdziemy,
  • Odpowiedz
@Kozajsza: kij z tym bogiem... Ciekawe ilu tych wyznawców wie, że wszystkie obchody do których tak paluja są pogańskie i ilu z nich idzie pic w pasterkę opijac urodzinki Jezuska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Mochiron no i śmiesz twierdzić że logika jest po stronie osoby która mówi że Bóg istnieje do póki ktoś nie udowodni jego nie istnienia ??

Włącz telefon i idź się przytul do tego różowego jednorożca który stoi obok ciebie. I mi nie udowodnisz że go tam nie ma
  • Odpowiedz
ten papież najbardziej szkodzi kościołowi katolickiemu. Jak ma swoją postawą zachęcić do wierzenia, gdzie on sam kwestionuje sprawczość Boga


@EntropyVirus: w porównaniu do poprzednich to i tak jest najlepszy, ale w Polsce sekta katolicka się go wyrzeka, komiczne xD tutaj papieżem jest Rydzyk.
  • Odpowiedz
miliardy wiernych wierzących w niego ludzi na świecie to chyba wystarczający dowód.


@ethics: piękne samozaoranie. Miliard muzułmanów, miliard hindusów i miliard chrześcijan dowodzi, że żadna z tych religii nie jest bardziej prawdziwa od innej, a to że są od siebie różne dowodzi tego, że każda jest fałszywa.

Fakt, że pośród tych religii istnieją tysiące sprzecznych ze sobą odłamów to już kopanie leżącego konia
  • Odpowiedz
@Kozajsza: skąd info że papież nie reaguje? Moja babcia jest mocno w kościół i mówi że Franciszek głośno potępia putina i planuje podróż do Kijowa, gadał już z merem przez telefon. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem tak od babci
  • Odpowiedz
no i śmiesz twierdzić że logika jest po stronie osoby która mówi że Bóg istnieje do póki ktoś nie udowodni jego nie istnienia ??


@Mac02: Chochoł, ja nic takiego nie powiedziałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@srogie_ciasteczko dlaczego chcesz odebrać ludziom wiarę? Wiesz ilu ludzi stało sie wierzacymi? Co ci przeszkadza ze ktos dzieki biblii wyszedl z nalogu albo z recydywy? Co ci przeszkadza ze miliardy ludzi buduje cywilizacje w oparciu o slowo boże?
  • Odpowiedz
hurr durr gimboateista ztrigerowy. Powiedz to za miesiąc jak z matką będziesz do kościoła z jajkami latał i #!$%@?ł białą kiełbasę


@ethics: to z religii się wyrasta, nie oszukuj się. Nikt nie dorasta do tego, żeby zacząć wierzyć, tylko dzieci dorastają i przestają wierzyć, bo uczą się o świecie, o religii i odkrywają, że dorośli kłamią. Niestety nie wszyscy potrafią myśleć samodzielnie, albo przyznać że się mylili.
  • Odpowiedz
Obowiązek udowodnienia tego że boga nie ma zrzucam na osobę która pisze o tym jakby to był fakt. Idąc twoim tokiem rozumowania to mogę z dupy napisać że prędkość światła w pewnym kierunku to 1kmph i to ty masz mi udowodnić że tak nie jest, pomimo że nie możesz tego zrobić.


@Rvxdbnu: kompletny brak zrozumienia jak działa nauka. Wiemy, że światło istnieje i że się porusza, więc to ty byś
  • Odpowiedz
tak bo w umyśle dziecka Mikołaj istnieje więc jest dla nich prawdą. W umysłach Rosjan Putin jest bohaterem więc to też jest dla nich prawdą. W umyśle katolika Bóg istnieje i jest mu z tym dobrze i w jego świecie Bóg istnieje.


@ethics:
Brawo, tylko zapomniałeś napisać, że to jest świat urojeń. Ale właśnie przyznałeś czym jest religia. Wiara w kłamstwa, która się bierze z propagandy.
  • Odpowiedz