Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma instalacje fotowoltaiczną opartą o mikrofalowniki hoymiles? Nie podoba mi się wykres, który się maluje z produkcji prądu przez moją instalację- jest strasznie poszarpany, co wskazuje na nierówną produkcje. Zastanawia mnie czy wynika to z rzadkiego odświeżania danych (raz na 15 minut dane zaciągane są z chmury) i trafienia akurat na jakiś słabszy moment, czy może to być oznaka jakichś problemów z napięciem sieci? Dodam, że wrzucony wykres jest z dnia, który był w 100% słoneczny - przez cały dzień nie było ani chmurki na niebie + brak jakichkolwiek zacienień, a mimo to, produkcja nawet nie zbliżyła się do maksymalnej mocy instalacji (3,86 kWp : 3 panele od południa + 5 od zachodu).
Może ktoś ma/miał podobną sytuacje?

#elektryka #fotowoltaika #oze
Pobierz
źródło: comment_16478544846GR5OTaL5Ndc13Y5MPKZw8.jpg
  • 6
Dzięki za odpowiedzi. Poszperałem nieco w webowej wersji aplikacji do monitorowania i znalazłem przyczynę, a w zasadzie upewniłem się co do przyczyny tych spadków. Mam 3 mikrofalowniki, każdy podłączony do innej fazy. Jedna z faz ma zbyt wysokie napięcie, przez co falownik wyłącza się i produkcja trwa tylko na 2 pozostałych mikrofalownikach (to tłumaczy czemu produkcja nie spada do '0'). Ogólnie sprawę zgłosiłem do energetyki - mam nadzieję, że coś poradzą na