Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę o poradę. Chcę kupić grill do ogrodu i nie umiem się zdecydować - gaz, czy węgiel?
Mam nadzieję zmieścić się w 2,5k PLN. Z tego, co czytałem, to wszystko przemawia za gazem, ale mam obawy co do bezpieczeństwa. U mnie ten grill by musiał stać na tarasie, w pełnym słońcu. Ekspozycja jest na wschód i brak stałego zadaszenia, altanki etc. A nie chciało by mi się co kilka dni grill chować, wyciągać z garażu. Zresztą nie wiem, czy można to trzymać w zamkniętym pomieszczeniu (w internecie czytałem sprzeczne rekomendacje). Niby butla jest w grillu schowana, ale przecież to wszystko metalowe, na pewno się mocno nagrzewa. Jak do tego podejść?

#grill #grillgazowy #gaz
  • 20
@luigi_: A myślałeś o miejscu na ognisko? :) Ja zrobiłem rok temu i hit rodzinny - wszyscy zapomnieli, jak to fajnie jest posiedzieć przy gorącym ognisku chłodnym wieczorem z kijem w ręku. Zyskujesz na atmosferze i komforcie termicznym.
a zobacz sobie jak butle stoją w sklepach na stacjach na zewnątrz i nie ma wybuchów. Jak nie wrzucisz w ognisko to raczej nic jej się nie stanie jak jeszcze będzie schowana pod grilem


@Solitary_Man: to prawda ale są one zazwyczaj zadaszone czyli zacienione.
p tu bym polemizował. Ale to kawał metalu który odbiera ciepło więc słońce nic jej nie zrobi I tak


@Solitary_Man: to polemizuj z tym:

Butla nie powinna być umieszczona w pobliżu źródła ciepła (np. kominka czy kaloryfera) oraz w miejscach nasłonecznionych; temperatura w pomieszczeniach, w których używana jest butla, nie może wynosić stale więcej niż 35°C.

https://www.gaspol.pl/gaz-w-butlach/bezpieczenstwo/transport-i-przechowywanie

Bardzo często nawet jest informacja w instrukcji obsługi grilla, że w trakcie
@luigi_: #!$%@? stary żaden węgiel, chyba cię #!$%@?ło. Syf, syf i jeszcze raz syf, #!$%@? z rozpalaniem #!$%@? brudzeniem się #!$%@? to warte, gaz jest tak wygodny że ja #!$%@?. Butli nic nie będzie, zakręcasz zaworek na butli i elo
@Solitary_Man: Nie wiem, moze niepotrzebnie sie w ogole martwie. Pewnie masa osob uzytkuje i ma #!$%@?. Ale czy nie jest czasem tak, ze w srodku metalowej konstrukcji w upalny dzien temperatura bedzie jeszcze wyzsza, niz na zewnatrz?
Ale czy nie jest czasem tak, ze w srodku metalowej konstrukcji w upalny dzien temperatura bedzie jeszcze wyzsza, niz na zewnatrz?


@luigi_: oczywiście, że będzie. Dlatego na stacjach te butle są tylko zadaszone, natomiast ściany to kraty aby był przewiew.