Wpis z mikrobloga

Uszanowanie,
Czy ktoś już zmieniał paszport w settled status? Jak długo schodzi? Chciałbym w Polsce wyrobić paszport ale Home Office mówi, że aktualizacja danych w SS zabiera do 7 dni. Chyba że mogę jechać z nowym paszportem i stary nieważny mieć w dłoni? Tak jest np. z wizą do USA.
#uk
  • 16
  • Odpowiedz
@tptak: Dodaj sobie dowód osobisty obok paszportu w systemie HO do settled status (jeśli masz dowód osobisty), to cały czas będziesz miał w trakcie wymiany paszportu jakiś dokument powiązany z settled status.
  • Odpowiedz
@tomeks85: nie wiem co robią. Dlatego pytam, żeby uniknąć później komplikacji.
Jeszcze może spróbuję klepnąć termin w POSKu, tak dla sportu. Ale chyba jednak złożę tę wnioski o dowody, to może ktoś z rodziny odbierze i będzie nawet gotowe na maj jak będziemy lecieć.
Dzięki wszystkim!
  • Odpowiedz
@tomeks85: No ja w ogole nie pomyslalem ze mam status przypisany do paszportu i jak wracalem na nowym to sie zdziwilem jak mi czlowiek ze sluzby celnej powiiedzial ze zadnego statusu nie mam. Ale powiedzialem ze nowy paszport i spoko tylko kazal zmienic
  • Odpowiedz
@kwantowykocyk: to też ważne info, dzięki!
Patrzyłem i w Krakowie wizyty na paszporty wybrane do września. Pewnie w lato spróbuję Kraków Kielce i Tarnobrzeg, a teraz machniem dowodziki
  • Odpowiedz
@tptak: jak się mieszka w uk, to ja osobiście polecam wyrabiać w uk. Wiadomo, cenowo wychodzi kiepsko w porównaniu do pl, ale nie trzeba polegać tak bardzo na datach, lotach, godzin otwarcia urzędu, żeby zdążyć z terminem, żeby zdążyć odebrać, przepisać status, cuda wianki...
A tak w uk, pomiędzy wyjazdami, można załatwić sobie wizytę w konsulacie, pojechać, poczekać na paszport, przepisać status na nowy paszport, na spokojnie. (
  • Odpowiedz
@tptak: jak potrzebowałam z półtora roku temu (wiem, szmat czasu), to w ciągu tygodnia czy dwóch znalazłam termin, który też mi pasował, żeby wolne wziąć, a prędzej wtedy byłby szał na terminy.
Według mnie i tak warto jutro sprawdzić (bo dzisiaj jest niestety niedziela, to nie widać żadnych ( ͡° ʖ̯ ͡°)). A nuż się będą rozsądne terminy na szybko, a jak nie to najwyżej strona e-konsulatu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tptak: szybko idzie. Wpuszcza Ci tez na nowym a ze starym w systemie, tyle ze dluzej zejdzie przy sprawdzaniu. Od razu Ci tez powiedza, zeby zmienic dokument w systemie. Tyle.
  • Odpowiedz