Wpis z mikrobloga

Z racji mojego poparcia walki kobiet o rownouprawnienie proponuje abysmy zaczeli od kilku podstaw:
- zrownanie wieku emerytalnego (finalnie mezczyzni beda przechodzic wczesniej na emeryture bo statystycznie krocej zyja)
- sluzba wojskowa dla kobiet na rowni z meskimi poborami
- zrownanie wagi maxymalnych dzwiganych ciezarow w pracy
- przydzial etatow dla kobiet w gornictwie, wywozie smieci, pracach fizycznych
- zakaz wyjazdu z panstwa dla kobiet w przypadku konfliktu zbrojnego

To takie podstawy abysmy mogli przejsc dalej w kwestiach wprowadzania rownosci - jestescie ze mna prawda?

#oswiadczenie #nieczekam107lat #pieklokobiet #feminizm #rownouprawnienie #wojna #ukraina
  • 44
  • Odpowiedz
@Fidel1: Każdy ma wpływ na swoją długość życia, zamiast zwalać na statystkę lepiej się wziąć za siebie. I nie każda kobieta będzie żyła dłużej nie każdy facet padnie zaraz po emeryturze, jest tu wiele innych czynników. Dyskryminacja czy kobiet czy mężczyzn nigdy nie przynosi niczego dobrego.
Ja się nigdy nie badam na nfz, nie martw się kobiety ma tak samo w d...
  • Odpowiedz
@Fidel1: Dyskryminacja bo żeby otrzymać te same emeryturę kobieta będzie musiała pracować dłużej, czego tu nie rozumiesz? Czemu mam pracować dłużej od męża, skoro i tak teraz już robię na 2 etaty, pracuje także w soboty i niedziele, a on wiele lat i tak nie pracował bo zajmował się domem kiedy ja utrzymywałam rodzinę? Gdzie tu sprawiedliwość?
  • Odpowiedz
  • 0
@lalabomba

Dyskryminacja bo żeby otrzymać te same emeryturę kobieta będzie musiała pracować dłużej, czego tu nie rozumiesz?

Uwzględnianie wyłącznie dalszego trwania życia kobiet do wyliczenia emerytury kobiet, to niby dyskryminacja?

Czemu mam pracować dłużej od
  • Odpowiedz