Wpis z mikrobloga

Takiego pięknego Mohawka sobie stworzyłem. Nie graj gówno kraikiem bo cię rozjadą światowe potęgi mówili. Nie graj żadną natywną nacją Ameryki bo wjedzie ci kolonizacja w tyłek mówili. Chłop nie posłuchał i nagle 60k francuzów z tech 14 przy moich 10 wjechał.
Szkoda, fajnie się rozwijałem, ale nie mam najmniejszych szans ich powstrzymać. Zdjęcie na miesiąc przed tragedią.
Wjeżdżają z prowincji Rappahannock

#eu4
Pobierz Jasak - Takiego pięknego Mohawka sobie stworzyłem. Nie graj gówno kraikiem bo cię roz...
źródło: comment_1647711771tSE4HFT6eyxmR0fhWwaVsm.jpg
  • 4
@Jasak: oddaj im kilka prowek, tak żeby zrobili sobie kolonię, a potem bijesz się z tą kolonią 1v1 i łatwo odzyskujesz teren albo i nawet go jeszcze powiększasz o prowincje skolonizowane przez Europejczyków
@melquiades: a zabiorą to swoje waleczne wojsko jak aż z europy ściągali 60k? To normalne ze Ai ściąga 3/4 swojej armii z europy żeby podbić małe państewko w Ameryce? Czy to jakiś specjalny "if" na gracza?
@Jasak: często się zdarza że taka Wielka Brytania albo Hiszpania trzyma większość armii w Ameryce, nawet jak grasz jakimś krajem który nie ma związku z kolonizacją