Wpis z mikrobloga

1038 + 1 = 1039

Tytuł: Mity skandynawskie
Autor: Roger Lancelyn Green
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788381161602
Tłumacz: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
W tym zbiorze znajdują się mity nordyckie opisujące początek świata jak i jego koniec oraz to co działo się pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami. Nie jest to zbyt długa książka więc są to najbardziej popularne mity (a przynajmniej ja większość z nich znałam) ale autor bardzo dobrze wszystko opisał. Na pewno jest to dobry wstęp do dalszego poznawania mitologii nordyckiej.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #popularnonaukowabookmeter
Pobierz
źródło: comment_1647689095xlBFOWxrFnU7QU8kyKCWeF.jpg
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 280
Gatunek książki: mitologia

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-05-03 - Użytkownik haussbrandt ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Mitologia nordycka
@Owieczka997: nie rozumiem czemu i gaimann i tutaj widzę ktoś, mają potrzebę przerabiania konkretnie właśnie tej mitologii. Są stare opracowania, są nawet i nowe, a beletryzowanie mitologii jest tak lamerskim zagraniem pod mainstream że nawet nie chce mi się tego komentować. Co nie znaczy, że gardzę samymi książkami, bo Gaimana fajna.
@FormalinK: Czytałam też tę od Gaimana i on zdecydowanie bardziej "napisał na nowo" mity nordyckie. Tutaj autor bardziej przedstawił po prostu te mity. Obie książki mi się podobały bo są fajnym wstępem dla kogoś kogo temat interesuje i chciałby dowiedzieć się więcej na ten temat. Mam w planach też przeczytać Eddę Poetycką i inne już bardziej szczegółowe dzieła związane z mitami ale od czegoś trzeba zacząć.