Wpis z mikrobloga

Nie korzystałem z torrentów milion lat, ale netflix to coraz większy badziew więc powoli myślę o powrocie.
Jak najlepiej odpalić film o takich właściwościach na nowym TV? Chodzi mi o to, żeby nie stracić na jakości.

2160p UHD BluRay x265 10bit HDR DTS-HD MA TrueHD 7 1 Atmos-SWTYBLZ

przez kabel hdmi z laptopa?
nagrać na usb i włożyć do tv?
jakiś mirror screen?

Najlepiej jakby dało radę wydzielić na kompie jakiś folder i z nim połączyć telewizor i nie zmieniać kabli co chwilę.

#torrenty
  • 17
@LucaJune: zainstaluj sobie na laptopie serwer plex albo emby i streamuj po sieci. Jeśli masz telewizor z Dolby Vision to pobieraj DV, jeśli nie to zwykły HDR10 i najlepiej właśnie BluRay Remux.
@LucaJune: to ja bym powiedzial ze to po streamingu traci jakosc, jesli film sie buforuje czy cos. Z pendrive to chyba masz to samo co i na laptopie, jak masz android tv to wgraj VLC i bedziesz mial to samo w najlepszej jakosci. no i tak jak wyzej napisano warto sciagac filmy w najlepszej rozdzielczości dobrych grup rippujacych tak zeby wykorzystac telewizor
@krzysiek210i: jak sobie streamujesz z własnego kompa po plexie/emby i masz direct play/direct stream to tak jakbyś odtwarzał z pendraka, natywną jakość. Ale za to obsługa lepsza, bo wbudowane odtwarzacze w TV są raczej kiepskie.
@LucaJune: Nie, nie jest potrzebna ci subskrypcja, ja dopiero się zdecydowałem na subskrypcję po 5 latach używania, jak zacząłem sobie budować serwer.
Bez subskrypcji nie możesz np. oglądać na telefonie albo używać karty graficznej do konwertowania wideo. Ale większość funkcji działa w pełni, nie ma żadnych ograniczeń rozmiaru, rozdzielczości, bitrate itp.
@LucaJune: @bartiprog: tak, jeśli nie potrzebujesz konwersji w locie i takich bajerów jak pobieranie napisów do filmu z poziomu aplikacji, to darmowa wersja jest wystarczająca.

Alternatywą jest emby (też płatne funkcje premium) albo Jellyfin (opensource i całkiem darmowe).
@FLAC: Z konwersją w locie to i darmowa wersja sobie poradzi, gorzej jak więcej osób naraz potrzebuje przekonwertować, to już procesor się może przytkać. Pobieranie napisów jest tylko w Plex Passie? To nawet nie wiedziałem, wydawało mi się że korzystałem z tego jeszcze przed kupnem
@bartiprog: poradzi sobie, dopóki nie chcesz konwertować 4K HDR do np 1080p SDR z mapowaniem tonów xD

Pobieranie napisów jest tylko w Plex Passie?


@bartiprog: w sumie nie jestem pewien, wydawało mi się że tak ale mogę się mylić.
@LucaJune: z mojego doswiadczenua lepiej od vlc radzi sobie kodi jesli chodzi o odtwarzanie z dysku usb.

Do sciagania napisow polecam media player classic. Wysrarczy wcisnac literke D. Warto podpiac konto opensubtitles