Wpis z mikrobloga

@picasssss1: cicho, i tak nie zrozumieją. Narracja pokroju "ośmiorniczek" przez pamięć rozwielitki i nieumiejętność patrzenia na długofalowe konsekwencje.

A weź w ogóle napisz, że się martwisz jakie to wszystko będzie miało konsekwencje... "ruska onuca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cienki137: już pisałem ostatnimi dniami, i widzę że pomału głos rozsądku zaczyna się przebijać do większej ilości osób. Póki co sobie darowałem, widocznie resztą musi się przekonać na własnej skórze.
  • Odpowiedz
niektórzy z tych Polaków to młodzi ludzie którzy dopiero wchodzą na rynek pracy i nieruchomości


@gnt_1: a tęsknotę za komuną i rosyjskim butem wyssali z mlekiem ich starych pijanych, którzy przez te wszystkie lata powtarzali im, że za komuny przynajmniej każdy miał pracę i dostawał mieszkanie xD ino "dej, dej, dej", ale robić nie ma komu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Ranger: nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja mówię o osobach które dopiero kończą edukację i nie mają mieszkania po starych także za jakąś śmiesznie niską pensję muszą znaleźć teraz coś na wynajem który już w ciągu tygodnia zdrożał i to kolosalnie z racji ogromnego popytu i niskiej podaży. Zresztą wbrew temu co się niektórym wydaje Ukraińcy którzy trafili do Polski to są dość wypłacalne osoby także nie biorą tylko najtańszego szajsu
  • Odpowiedz
kończą edukację i nie mają mieszkania po starych także za jakąś śmiesznie niską pensję


@gnt_1: jeśli ktoś dopiero po skończeniu edukacji zaczyna rozglądać się za pierwszymi poważnymi doświadczeniami zawodowymi, to jest takim samym matołem jak poprzednie pokolenie o którym wspomina @Ranger:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Im_from_alaska: widzę że nieźle odklejony jesteś więc ci wytłumaczę - nie każdy studiuje gównologię gdzie można omijać wykłady itd więc praca w czasie studiów jest niemożliwa. Nawet gdybyś zresztą studiował i pracował to i tak będziesz pracować u Janusza najwyżej na pół etatu za minimalną albo mniej więcej z tego nie wyżyjesz chyba że rodzice cię wspomagają. Ceny są obecnie tak wysokie że rodzice muszą naprawdę być raczej zamożni żeby wspomagać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Ranger: do końca lutego 2022 większość studentów miała możliwość wynajęcia co najmniej pokoju za pieniądze które miała. Obecnie graniczy to z cudem choćby z uwagi na ogromny popyt.
  • Odpowiedz
@red7000: Ja sam pomagam w miarę możliwości ale jako młody polak, który nie tak dawno wszedł na rynek pracy czuję się #!$%@? przez państwo na każdym kroku, non stop podwyżki, non stop podatki, non stop wprowadzanie zamordyzmu i robienie z Polski drugiej rosji. Trochę mnie frustruje, że władza zamiast realnie pomagać to zbiera dla siebie laury za społeczeństwo, które samo z siebie coś realnie robi.
Rzucą jakieś pieniądze pewnie, pójdzie wał
  • Odpowiedz