Wpis z mikrobloga

@reboot: Z tego co mi wiadomo w UPC dostajesz publiczne ip.
Ogólnie jest taka możliwość, ale nie masz możliwości zmiany Reverse DNS przez co możesz być traktowany jako spam. Jeżeli koniecznie chcesz wykorzystać swój NAS jako serwer to możesz kupić tani vps stworzyć na nim serwer pocztowy i zamontować swój dysk sieciowy pod folder gdzie jest przechowywana poczta.
@sohost: Generalnie mam wykupioną domenę i moim celem jest bez dodatkowych kosztów ogarnąć skrzynkę mailową pod tą domeną. Nie mam jakieś dużej wiedzy na ten temat ale mając NAS'a chciałem to jakoś wykorzystać. Z tym vps'em nie wiem czy ogarnę więc chciałbym spróbować trzymać się tego rozwiązania co już mam (o ile zadziała). Aktualnie stoję na tym jak skonfigurować w panelu OVH te przekierowania ale idzie jak po grudzie :)
@reboot: Niestety na domowy łączu będziesz traktowany przez niektóre rbl jako spam przez numeryczny RevDNS, którego nie możesz zmienić (Z tego co widzę to jedyna opcja https://www.upc.pl/biznes/internet/poznaj-staly-adres-ip/ ). Do podłączenia go jako dysk sieciowy do vps wystarczy odblokować port. NA VPS aby ułatwić sobie konfigurację możesz zainstalować panel do zarządzania darmowy np. ISPConfig lub płatny np. DirectAdmin (za 24$ rocznie za licencję Personal - limit: 1 konto 10 domen).
@reboot: technicznie to co piszesz jest jak najbardziej możliwe, ale żeby doręczalność była jakakolwiek to musisz mieć oferty UPC z serii Biznes i wykupiony stały adres IP gdzie możesz zarządzać RevDNS.

Natomiast, z technicznego punktu widzenia, trzymanie akurat serwera pocztowego w domu to mocno średni pomysł i proszący się wręcz o problemy ;-) Przez problemy rozumiem głównie bezpieczeństwo, spam, ataki i tym podobne rzeczy.
@webh: @sohost: Dzięki za szczegółowe odpowiedzi. Kwestia bezpieczeństwa akurat do mnie przemawia :)
Więc pewnie bezkosztowych rozwiązań nie ma żeby korzystać z maila na domenie? Cisnę tą budżetowość rozwiązania tylko ze względu na to, że rok temu wykupując domenę za jakieś grosze miałem też hosting i obsługę maila i po prostu zacząłem go używać do projektu. Po przesiadce na z home.pl na OVH chcąc utrzymać domenę za grosze, nie mam
@reboot: tak jak wyżej Ci pisali, w własny bym się nie bawił... zależy ile tych skrzynek potrzebujesz bo do domeny w ovh masz jedną darmową, słyszałem ostatnio że coś Cloudflare wprowadziło, ale nie wiem czy to przekierowania nie są, a ostatecznie zostanie Ci zakup jakiegoś taniego hostingu i rozwiąże to wszystkie problemy...
@reboot: z niskokosztowych rozwiązań możesz na przykład u nas nabyć hosting za 1zł na pierwszy kwartał i w tym czasie zdobyć środki na pokrycie przedłużania usługi poprzez nasz program partnerski - zależnie od zaangażowania możesz wtedy nawet dożywotnio u nas być hostowany opłacjąc swój hosting tylko ze środków z programu partnerskiego ;)