Wpis z mikrobloga

@crazy_drummero: To właśnie działa w przeciwnym kierunku. Czy nie jest tak, że jeśli na studiach wyręczasz kolegów i koleżanki podpowiadając na kolosach i egzaminach, przesyłając projekty i sprawka zwalniasz ich z czynności, których wykonywanie wymusza myślenia i kombinowania. Jeśli taka osoba nic nie robi na studiach, zawsze ściąga na egzaminach generalnie nic nie działa sam, to właśnie to wpływa na jego nijakość.
@Yog-Sothoth: @Felonious_Gru: zgadzam się, nawet nie chodzi o ściąganie, ale od znajomych z Warszawy (bez urazy dla nikogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) słyszałam, że pożyczenie komuś notatek to tylko za kasę, nie mówiąc o pomocy w sensie wytłumaczenia czegoś.

Ja na roku mam istnego geniusza, który jak na razie dość mocno się nudzi na większości przedmiotów bo wszystko to wiedział przed studiami i zawsze chętnie
@Felonious_Gru: no ja też chyba dogadam się z kumplem przed kołem na dłuższe korki i normalnie mu zapłacę, ale chodzi o sam fakt że studenci powinni sobie pomagać, bo to nie o to chodzi żeby wszystko zrobić samemu od A do Z tylko się tego dobrze nauczyć.