Wpis z mikrobloga

Hej, po 15 latach używania DFP na PC chciałbym się pościgać na PS5 i po rzuceniu okiem na obecne opcje, to zastanawiam się nad kierownicą Thrustmaster T300 RS GT Edition.
Czy odczuję dużą różnicę między nią, a DFP (zakładam, że to pytanie retoryczne, ale nigdy na innej nie jeździłem)?

Potrzebuję też standa, który mógłbym w chwilę złożyć i schować. Zastanawiałem się nad samodzielnym standem, ale jest teraz spoko oferta na Playseata. Czy warto sobie tym zawracać głowę? Ktoś korzysta?

https://www.mediaexpert.pl/gaming/pokoj-gracza/fotele-gamingowe/fotel-playseat-challenge-czarny

#simracing
  • 10
Potrzebuję też standa, który mógłbym w chwilę złożyć i schować.


@peterr767: Wszystko rozbija się o budżet. Jak masz nielimitowany i potrzebujesz czegoś składanego to Next Level Racing GT Lite lub F-GT Lite. Jak Pleaseat mieści Ci się w budżecie to też jest spoko. Jak masz na czym usiąść to Next Level Racing ma składane Wheel Standy nawet bez rurki w środku. Ba - nawet na aliexpresie coś znajdziesz ( ͡°
@Sarpens: ten fotel i kierownica wyjdą za około 2600zł i to w miare maksimum ile mogę wydać. szczególnie, że mój fotel musi być składany bo nie mam miejsca w mieszkaniu.

ten Next Level Racing GT Lite wydaje się sporo większy, ale to jeszcze obadam.

dzięki
@Sarpens: No właśnie drążek to jest coś co mogę odpuścić, bo na DFP z drążka korzystałem tylko jako ręcznego. Teraz oglądam porównanie 1:1 i widzę, że Playseat można na luzie ustawić w pionie i np. oprzeć o ścianę, a GT Lite to jednak na leżąco :(
@darth_tazar: Plusem F-GT Lite jest to, że możesz go ustawić zarówno do rally jak i do formuły. GT Lite jest tylko w formie rally. F-GT/GT Lite składa się w kostkę. a Playseat składa się w pionie. Jak Ci brakuje mocno miejsca to pozostaje taki metalowy stand jak ja podesłałem lub wspomniany wyżej Wheel Stand Pro z rurką w środku, który jeszcze mniej miejsca zajmuje.

Niestety jeśli chodzi o składane stanowiska simracingowe
@Sarpens: do tej pory i tak siedziałem na sztorc, bo korzystałem z obracanego fotela do biurka, wiec nawet takie quasi-leżące nastawienie to bedzie duża sprawa.

obejrzałem tego typa: https://www.youtube.com/watch?v=fWPoYKZVnMA

i w sumie troche sie tego spodziewałem, że GT Lite będzie sporo większe, plus podobno gorzej się składa.

Korzystałeś z jakichś podkładek pod te fotele? Wiadomo, że sprzedają jakiś dywan po 200zł pod niego (XDDDD), ale wydaje mi się dość zbędny, skoro