Wpis z mikrobloga

czy bardziej znani ludzie z polskiej branży #it sprzedają już wszystko? xD
na stronie pana Mrugalskiego, który kiedyś robił masę fajnych, darmowych kursów(php, smarty, teoria administracji serwerami) można kupić sobie..

10 minutowy "kurs" curla xD czyli chyba przetłumaczenie curl --help na polski i wysłanie ludziom za pieniądze

ja rozumiem, że może ktoś nie umie angielskiego(?) ale jak ktoś używa linuxa i terminala na codzień to chyba poradzi sobie z curlem xD
jak sprzedawanie kursu konfiguracji nginxa jeszcze rozumiem, bo może fajnie opisane niektóre egzotyczne moduły, tak szczerze mówiąc chyba byłoby mi wstyd sprzedawać ludziom wiedzę jak korzystać z curla xD

#unknow #uwteam #linux #informatyka #komputery
Pobierz Heemeyer - czy bardziej znani ludzie z polskiej branży #it sprzedają już wszystko? xD...
źródło: comment_1647517607JMPcsAON7AcKAOmztBQ2mw.jpg
  • 10
Zresztą Mrugalski zrobił wystarczająco dużo dobrego dla nowego pokolenia IT, mnóstwo tutoriali dostępnych za adrmo albo za bezcen, niech w końcu zacznie z tego czerpać hajs.


@gdanska_onuca: zgadzam się, bo sam z 7-8 lat temu oglądałem dużo jego filmów. ja mu nie mogę bronić zarabiać na tym, wyrażam tylko swoją opinię, że sprzedawanie manuala curla po polsku jest po prostu słabe :P
@Heemeyer: Nie wiem czy to przetłumaczony manual, wygląda właśnie jak zbiór odpowiedzi na popularne pytania. O ile Mrugalski nie zmienił stylu tworzenia treści, to ten tutorial będzie bardzo przystępny dla początkujących. Dzisiaj gdy mam 10 lat doświadczenia nie mam problemu z czytaniem manuali, ale 16 letni ja uczący się PHP/Mysql/Terminal z tutoriali Mrugalskiego pewnie miałby problem ze zrozumieniem manuala. Robi to samo co kiedyś, tylko teraz to monetyzuje, nie ma w
@Heemeyer: Robienie hajsu na frajerach.

Tak samo masz kursy "z WordPressa", kupujesz i okazuje się, że to poradnik jak instalować pluginy i motywy. O kodowaniu nie ma nic. O działaniu stron internetowych nie ma nic. Po prostu reklama paru popularnych wtyczek, za którą zapłaciłeś.

Kursy z dropshippingu - kolega kupił za 3k PLN (xD) i mi podesłał za darmo. Wszystko co tam było było ogólnie dostępne w internecie za free. (pomijam,
@Fanatyk_Wedkarstwa: Mrugalski to specjalista IT mający ~15 lat doświadczenia. Gdyby chciał to dostanie spokojnie 25k netto na fakturze w dowolnym krakowski korpo IT, naprawdę myślisz, że sprzedawanie kursu cURL za 10 CBL to jego sposób na zrobienie fortuny na frajerach?
naprawdę myślisz, że sprzedawanie kursu cURL za 10 CBL to jego sposób na zrobienie fortuny na frajerach?


@gdanska_onuca: Tak. Innego wyjścia nie widzę. Może nawet nie fortuny ale zbudowanie pasywnych przychodów zawsze spoko. Elon Musk czy Jeff Bezos mają tyle hajsu, że nie musieliby pracować do końca życia i ich dzieci pewnie też. A jednak pracują.