Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Znalazłem na Fixly firmę z którą podjąłem współpracę - mieli przewieźć moje rzeczy i meble z jednego miasta do drugiego. Przyjechali dzień wcześniej zabrać już część kartonów i ocenić ile jest tego wszystkiego żeby wiedzieć jakim autem mają przyjechać. Następnego dnia przyjechali i pan poprosił mnie żebym mógł pomóc z cięższymi rzeczami (meble) bo jest tylko z żoną - pomogłem, zapakowali na przyczepę 90% rzeczy. Nie wszystko zmieścili i byłem zmuszony przyjechać ponownie po kilku dniach 200km w jedną stronę po resztę swoich rzeczy, ale nie to jest najgorsze. Na nowym mieszkaniu gdzie przewieźli rzeczy zauważyłem z żoną, że każdy mebel który wieźli został uszkodzony, podrapany, ubrudzony jakimś smarem. Sprzęty to samo - pralka (przed podróżą w stanie idealnym) podrapana, wgnieciona. Bieżnia elektryczna(nowa, kupiona kilka tygodni wcześniej) podrapana, połamane plastiki, ubrudzona mata. Na szczęście TV w oryginalnym kartonie dotarł w całości. Ale nawet półka z Ikei która była fabrycznie zapakowana została przez nich uszkodzona. Nie zauważyłem tego gdy wnosili rzeczy do mieszkania, dopiero następnego dnia zauważyliśmy z żoną uszkodzenia. Zapewniali, że nie trzeba zabezpieczać mebli. Napisałem wiadomość do fixly - nic nie mogą pomóc, napisałem do firmy grzecznie, z propozycjami rozwiązania sprawy polubownie - pan twierdzi, że to nie on, że pomyliłem osoby.
Nie dostałem oczywiście od nich żadnego paragonu ani faktury na wykonanie usługi. Co mogę zrobić?
Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy od nich? Co mogę zrobić w tej sytuacji? Iść do adwokata, wytoczyć sprawę cywilną, zgłosić do US i narobić im gówna w internecie? Nie liczę na odzyskanie pieniędzy za paliwo i kosztów naprawy mebli i sprzętów ale chociaż zwrot pieniędzy za usługę.
#prawo #polskieprawo #fixly #pomocprawna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6231154e6616aa2e5751505b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 1
  • Odpowiedz