Wpis z mikrobloga

Mam problem wyjąć kartę graficzną że slotu pcie.
Ogólnie to pierwszy raz wymieniałem płytę główną, wszystko poszło chyba ok, komputer się odpalil i działał ale chciałem zrobić porządek w środku i nie mogę wyjąć GPU. Nie chce puścić ten zatrzask co jest po jednej stronie. Nie da się go ani wcisnac żeby odskoczył na bok ale przesunąć jakoś. Od strony bez zatrzasku odchodzi.
Jakieś pomysły czy po prostu użyć więcej siły? Karta najtańsza nie była a chyba złamane wejście pcie to po karcie.
#komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@maniek50005: Ale dzięki za chęć pomocy.
Jeszcze jedna kwestia.
Na starej plycie głównej i procesorze jest sporo pasty. Tzn głównie procesor i ta metalowa obramowka co go trzyma.
Jak bardzo muszę uważać czyszcząc to alkhololem izopropylowym? Jak mi kapnie na płytę główną to coś się może stać?
  • Odpowiedz
@kerri: Alkohol izpopropylowy jest często używany przy czyszczeniu płytek PCB w elektronice.
Pozostałości po topniku itp, nic się nie stanie jak zalejesz płytę tym specyfikiem - bo ten dość szybko odparuje.
No chyba, że faktycznie zanurzysz płytę w baniaku 5 litrowym z izopropanolem to może trochę potrwać.

Jednak jak wylejesz przypadkiem dość sporo ipa i wpłynie ci to gdzieś pod układy scalone to nic się nie stanie - poczekaj tylko trochę
  • Odpowiedz