Wpis z mikrobloga

"Uciekły przed wojną" to tytuł projektu, zrealizowanego dzisiaj na okładkach tygodników lokalnych "Wyborczej", w 20 polskich miastach. Nasi reporterzy rozmawiali z uchodźczyniami, robili zdjęcia, pytali o pierwszą myśl, którą miały po przekroczeniu granicy.
  • Odpowiedz
@Lake_Titikaka: jakby ukraincowi sie udalo uciec przed wojna to musialby sie chowac bo by go baby zlinczowaly
oni tam siedza na froncie a laski sie promuja w wywiadach ze "ciezko maja bo musialy uciec"
ja p$#%^^, one MOGŁY uciec i powinny byc wdzieczne
  • Odpowiedz
@Natias:

W sumie masz rację, chociaż lewica bardziej lubi owijać wszystko w cukierkowe, równościowe slogany a jak przychodzi co do czego (np. w kwestii przeciętnych facetów) to siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Dodatkowo ta liberalna, równościowa Gazeta Wyborcza, która chciała aby wszyscy solidaryzowali się w temacie sprzeciwu wobec zakazu aborcji robi zachowuje się teraz jak każdy widzi.
  • Odpowiedz
Chyba najtragiczniejsze w tym cyklu jest to, że rola facetów została zmarginalizowana do tego stopnia, jakby ich w ogóle nie było, jakby nie istnieli. To jest ghosting rodem z innych dziedzin życia, z tym że tutaj chodzi o wojnę, życie i różne traumy.
  • Odpowiedz
@Natias: a ja jestem za podejściem prawicy bo ustawę zmienisz ale lat ewolucji nie zmienisz. O kobiety się troszczymy z natury jako mężczyźni, przed wojną trzeba je chronić bo ktoś musi zająć się dziećmi i rodzić nowe dzieci. Kobiety mają naturalne przywileje i mężczyźni zawsze będą traktować je pobłażliwie i nie ma sensu z tym walczyć. Natomiast zasiłki out, alimenty out, akty prawne dzielące cokolwiek na płeć out.
  • Odpowiedz