Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich serdecznie. Postanowiłem tymczasowo wznowić aktywność na moich tagach #dailystoic oraz #algokurs w celu zbiórki pieniędzy na akcję, organizowaną przez mojego przyjaciela Stepana. Jest on ginekologiem z ukraińskimi korzeniami, obecnie pracuje w szpitalu w Niemczech. Będę zamieszczał wpisy jak dawniej, linkując przy okazji do tego wpisu.

Wiadomość od Stepana:
Przez ataki rosyjskich wojsk stanem na dzien 16.03.2022 po 20 dnia okrutnych walk 97 dzieci umarło i ponad 200 jest ciężko rannych. Natomiast te liczby zdecydowanie nie odpowiadają rzeczywistej ilości ofiar. Po ataku na elektrownie jądrowe na Ukrainie (Czernobyl, Enerhodar) wiele miast pozostało bez prądu, a nawet przy zachowanym dostarczaniu elektryczności, występują przerwy do 8-10 godzin. Np. w Iwano-Frankiwsku w wyniku przerw w dostarczaniu prądu szpital perinatologiczny, gdzie rocznie na świt przychodzi ok. 5000 dzieci, nie ma możliwości zapewnić odpowiedniego zaopatrzeni medycznego. Specjalistyczne narzędzia takie jak KTG, USG, inkubatory, przyrządy do sztucznej wentylacji płodów nic nie znaczą przy braku prądu…
Dzieci urodzone przedwcześnie nie mają żadnych szans na przeżycie w takich warunkach, umierają tylko dlatego ze nie ma prądu…
W zwiazku z tym proszę o wsparcie finansowe na nowy generator prądowy dla szpitala w Iwano-Frankiwsku.
Kazda groszówka, każdy cent sie liczy!

Dane do przelewu:
Zukunft für Ritschow e.V.
Volksbank Hochrhein
DE40 6849 2200 0001 1270 12

Artykuł w niemieckiej gazecie o akcji.

#ukraina #pomoc
dacoficjal - Witam wszystkich serdecznie. Postanowiłem tymczasowo wznowić aktywność n...

źródło: comment_1647441493Emb64G82vafDpJjqJkJ9dt.jpg

Pobierz
  • 10