Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, ile osób było by zainteresowanych, by jako dodatek powstał serwer XMPP/Jabbera umożliwiający komunikację z użytkownikami wykopu poprzez wiadomości prywatne? :)

Dobre wiadomości:

- nawet bez żadnej pomocy ludzi z wykopu da się to samemu zrobić.

- zrobienie serwera xmpp proof-of-concept na localhoście zajeło mi jakieś 2 godzinki

- można by podłączyć pod taki serwer dowolnego klienta XMPP (na załączonym screenie Pidgin pod Ubuntu) :)

Złe wiadomości:

- o ile szyfrowanie Client-Server dałoby się zrobić, to korzystając z API wykopu serwer i tak musiałby to plaintextem wysyłać wszystko do api (użytkownik musiałby mieć duże zaufanie do serwera XMPP)

- zaspokoiłem swoją ciekawość, że da się to zrobić, więc nie sądzę, bym sam to dokończył w najbliższym czasie :P

może ktoś chciałby pociągnąć projekt? :)

#programowanie #wykopapi #xmpp #jabber #dodatki #pidgin #python
noisy - Tak z ciekawości, ile osób było by zainteresowanych, by jako dodatek powstał ...

źródło: comment_Mt88t37AfWYlvZCD2ydqLSV2nehpIwvI.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Ginden: jak mówiłem, kod jest typu "a tu wcisnę tą linijkę", a "tu tą".. i jakoś zadziałało.... musiałbym trochę posprzątać, zrobić odbieranie wiadomości (zrobiłem tylko wysyłanie, ale to idzie podobnie), sprawdzić jak działa na innych systemach itd. Ale fakt jest taki, że nawet mając to odpalone na localhoście sprawdzać powinno się to dość nieźle :)

Przez chwilę rozpatrywałem możliwość napisania osobnej wtyczki tylko do pidgina, ale stwierdziłem, że takie rozwiązanie będzie
  • Odpowiedz
@noisy: taki proof-of-concept to najgorszy wynalazek ewer... Ile ja już fajowych rzeczy rozgrzebałem z ciekawości, czy da się lub w jaki sposób coś zrealizować. Jak już zrobiłem core i zostawała dłubanina aby zamknąć temat to traciłem zainteresowanie dalszą zabawą... :/
  • Odpowiedz
@zenon_undercover: gdzieś kiedyś czytałem ciekawy artykuł na temat tego jakie rodzaje programistów można wyróżnić. Była wśród nich wyróżniona taka grupa, która własnie strasznie lubiła rozgryzać problemy i przecierać szlaki, natomiast nie była zbyt chętna do późniejszej adaptacji tych rozwiązań, by były one w maksymalny sposób użyteczne.

sam chyba należę do takiej grupy :D
  • Odpowiedz
@noisy: kiiieeedyyyś, gdy jeszcze Panzer General community było dość mocne napisałem klon przeglądarkowy tej gry z dwoma grywalnymi scenariuszami. Więcej mi się nie chciało. Przez 1.5 roku pisali do mnie ludzie z całego świata aby kontynuować prace albo udostępnić kod. Nie zrobiłem ani jednego ani drugiego a jakiś odsetek był gotów płacić za możliwość pogrania... Leń nad lenie...
  • Odpowiedz
@zenon_undercover: ja leniem na pewno nie jestem, mam prywatny inny projekt na głowie, natomiast czasami muszę się oderwać i poprogramować coś na boku :P

Natomiast masz rację, skoro kodu nie chcę udostępnić (bo tutaj naprawdę nie ma czego), to mogę przynajmniej napisać jak to zrobiłem:

* użyłem https://github.com/noisy/wykop-sdk/, do którego dopisałem obsługę wysyłania prywatnych wiadomości

* użyłem najprostszego servera XMPP w pythonie jakiego znalazłem: https://github.com/thisismedium/python-xmpp-server

* odpaliłem skrypt https://github.com/thisismedium/python-xmpp-server/blob/master/examples/chat-server.py

* wpiąłem
  • Odpowiedz
Aha.. i przypominam, że obecnie jest zgłoszony błąd na brak możliwości wygenerowania klucza do aplikacji z uprawnieniami na wysyłanie prywatnych wiadomości (trzeba mieć wcześniej wygenerowany klucz, albo poczekać na naprawdę błędu, albo obejść problem ;) )
  • Odpowiedz