Wpis z mikrobloga

Patrząc na to, co robi obecnie Rosja i jak podchodzi do tego większość jej obywateli, myślę, że można ruski projekt cywilizacyjny oficjalnie nazwać zarzyganym chlewem obsranym gunwem.

Zauważyłem, że w ostatnim czasie wielu ruskich trolli próbowało obrzydzić Polakom Polskę i nas samych względem siebie, ale w porównaniu z ruskim barłogiem, uważam że nasze państwo (aparat władzy, instytucje, urzędy państwowe), mimo, że zasługują czasem, może i często, na surową krytykę, to jest ono być może co najwyżej paździerzem na trytytce, w doodatku schludnym.
Za to kraj piękny, a ludzie... zwykłe Grażynki i Janusze okazali się ludźmi o dobrych sercach i potrafiącymi się całkiem dobrze, samodzielnie zorganizować w obliczu ludzkiego nieszczęścia i okazać realną pomoc, zwłaszcza, że skala katastrofy humanitarnej na Ukrainie i jej granicach jest niewyobrażalna.
Szczególnie widać polskie umiejętności organizacyjne, kiedy porówna się, to jakim problemem dla Niemców jest ogarnięcie organizacji pomocy stu kilkudziesięciu tysiącom osób i kiedy pozostałe bogate państwa, w tym newralgicznym momencie, przerzucają sobie problem niczym gorącego ziemniaka.

Naprawmy struktury państwowe, zbrójmy się ale bądźmy dla siebie na co dzień bardziej wyrozumiali. Zwłaszcza, że z każdym dniem będzie przybywać problemów, ze względu na wojnę i także niestety ze względu na gospodarkę.
Ale mamy potencjał i musimy go, zwłaszcza teraz, wykorzystać.

#polska #ukraina #wojna #rosja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panpromo09: mam dokładnie podobne przemyślenia.
można mówić, że 'tu chlew obsrany gównem', ale dopiero teraz zobaczyliśmy definicję tego stwierdzenia.

jedyne co onucom wychodziło to obrzydzanie, myślę że teraz będzie szło to znacznie trudniej.
wszystkiego nie wyleczy ta sytuacja, ale oczy otworzyła.
  • Odpowiedz
@panpromo09:

Zauważyłem, że w ostatnim czasie wielu ruskich trolli próbowało obrzydzić Polakom Polskę i nas samych względem siebie, ale w porównaniu z ruskim barłogiem, uważam że nasze państwo (aparat władzy, instytucje, urzędy państwowe), mimo, że zasługują czasem, może i często, na surową krytykę, to jest ono być może co najwyżej paździerzem na trytytce, w doodatku schludnym.

To że ludzie pomagają z własnych dobrych intencji to nie znaczy że aparat państwa jest dobrze zorganizowany. Jest katastrofalnie zorganizowany co widać po służbie zdrowia w czasie masowej umieralności na kowida, armii, służbach specjalnych, które są w stanie rozkładu

Ale mamy potencjał i musimy go, zwłaszcza
  • Odpowiedz
@Aik32fr45yd: No tak, właśnie o tym wspomniałem. Instytucje naprawiać, ale prawdziwy potencjał jest poza strukturami państwa, pośród ludzi, obywateli i mieszkańców. Ale nawet państwo działa czasem znacznie lepiej niż można oczekiwać. Nie dajmy sobie wmówić, że durne wpisy i obelgi ruskich trolli odzwierciedlają codzienność.
  • Odpowiedz