Wpis z mikrobloga

komuchem jak Putin


@Depilator: co xd
Wiem, że "każdy kogo nie lubie to komunista", ale putinowskiej Rosji bliżej do paróweczkowych snów Korwina, czy anarchokapitalizmu, niż do komunizmu. A on sam się odwołuje raczej do tradycji carskich, niż sowieckich.
  • Odpowiedz
@Derringer: Bo tak to wygląda w rzeczywistości, gdy korupcja szaleje. To jak, wszystko, co ma w nazwie kapitalizm występuje wyłącznie w swoich zaletach, a gdy już się pojawiają wady, to komunizm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Nie zastanawia cię, jak to możliwe, że na szczycie tego rankingu znajdują się kraje socjaldemokratyczne?
  • Odpowiedz
@aegispolis oczywiście, że nie. Po prostu nie lubię nadużywania pojęć. Gospodarka Rosji jest kapitalistyczna i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się z tym kłócić. Ale no #!$%@? nazywanie państwa z tak wielkim udziałem państwa w gospodarce akapem to już po prostu przesada nawet gdy nie lubisz kapitalizmu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ale no #!$%@? nazywanie państwa z tak wielkim udziałem państwa w gospodarce akapem to już po prostu przesada nawet gdy nie lubisz kapitalizmu ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Derringer: A to państwo, to co jest? Przecież tam rządziła od lat banda oligarchów ze swoimi ludźmi u władzy. To jest właśnie państwo stworzone w pierwszej kolejności przez władzę wynikającą z koncentracji kapitału :P

Jak stworzysz ten idylliczny akap, to
  • Odpowiedz
@Derringer: Oj chyba nie libków. Oni to mają silnie wpojone pojęcie państwowości i rządu. No i to przekonanie, że ludzie to jednak zbyt mądrzy nie są i trochę ich jednak za mordę trzymać trzeba, a pragmatyka wygrywa z marzeniami o wolności osobistej.

Ale w sumie, jak już do zwyczajowych haseł i bezsensownych dyskusji przechodzimy, to to jest dobre pytanie. Czy AKAP jest bardziej lewacki, czy prawacki? ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@aegispolis Nie piję do klasycznych liberałów tylko sporej części odstrzelonych libertarian.

A co do położenia na osi to #!$%@? wie. Ciężko go zaklasyfikować w takim podziale. Najlepiej zająć się po prostu pożytecznymi rzeczami XD
  • Odpowiedz