Wpis z mikrobloga

#wojna #polska #ukraina

Ostatnio taki dylemat zaczął zaplątać mi myśli (ja chyba znam swoja odpowiedź) obyśmy nigdy nie musieli tak decydować

Założenie rodzinę wysyłamy w bezpieczne miejsce

Czy mając rodzinę (małe dzieci) pojechałbyś z nimi za granice czy został walczyć za ojczyznę ?

  • Wyjeżdżam z rodziną 72.4% (220)
  • Zostaję walczyć 27.6% (84)

Oddanych głosów: 304

  • 25
@Psychol7: No tak człowiek nie chcę zdychać za majątki Obajtka, Morawieckiego, Kaczyńskiego czy innego Tuska to od razu szczur. Ja zostanę jak Rachoń i Lis dostaną karabinki i #!$%@?ą na front w poerwszej lini.
@olderoc: ostatnio miałam taką rozmowę z moim mężem, mamy dwuletnią córkę, rodzinę w Stuttgarcie, więc byłoby gdzie wyjechać. On stwierdził że zostałby a nas do nich odesłał... Wiem że nie byłabym w stanie go tu samego zostawić z myślą że być może ostatni raz się widzimy. Serce pękłoby mi na milion kawałków i depresja do końca życia gwarantowana.. Obyśmy nigdy nie byli do tego zmuszeni.. Gdyby nie dziecko to na pewno
@olderoc: Mężczyźni na Ukrainie od 18 do 60 lat mają zakaz opuszczania kraju. W naszym przypadku byłoby tak samo, więc jeśli ktoś nie chcę walczyć za ojczyznę, to uciekaj teraz. Później nie będzie możliwości. A jakka jest Twoja odpowiedź? Ja osobiście byłbym gotów walaczyć, choć cholernie bym się bał.