Wpis z mikrobloga

@Bulletproof-50:
Chodzi bardziej o to czy mnie ktoś zatrzyma na lotnisku gdy będę wracał, sprawdzałem na stronie rządowej co trzeba mieć.

TZN. chodzi mi o to czy mogą mi utrudniać wylecenie? Czy np. jak będę na lotnisku ktoś powie hola hola, Pan nie może wylecieć przecież Pan jest na kwarantannie.
Osoby, które po przylocie spoza strefy Schengen, UE, przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy, który potwierdza wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu 24 godzin, mogą być zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny pod warunkiem:

1. okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 (antygenowy, PCR) wykonanego w ciągu 24 h przed przylotem do RP,
2. wykonania takiego testu przed odprawą graniczną (dot. tylko lotnisk gdzie
@GrubaRybaAnalityczna: Dokładnie tak, teoretycznie możesz powiedzieć, że opuścisz kraj w ciągu 24h i jak będzie spoko strażnik to od razu cię przepuści, jak nie, to musisz mieć jakiś dowód czyli np. bilet. Ryanair ma teraz dużo promocji coś może do 30zł znajdziesz.
no dobrze, ale co oni mi mogą właściwie zrobić. Dajmy na to przylatuję do Warszawy jutro, nie mam testu. Oni mówią musi Pan przejść przez kwarantannę, ja mówię okey.
Załatwiam swoje sprawy i następnego dnia wylatuję.

Będą mi robili kłopot na lotnisku? Mają dostęp do jakiś informacji czy coś? W dupie mam Polską kwarantannę i ich kary. Bardziej mnie martwi to czy mogą przyblokować na drugi dzień mój powrót w jakiś sposób.
@GrubaRybaAnalityczna: Jeżeli jesteś niezaszczepiony spoza schengen to tak, w rozporządzeniu jest chyba 20 pare wyjątków, może coś znajdziesz dla siebie po za tym tranzytem 24h. Jeżeli jesteś zaszczepiony to tylko test + covid pass.