Wpis z mikrobloga

co do Hagi dla Putina jeśli zaatakuje atomem - a kto go tam doprowadzi?


@spere: Rosja dostanie ofertę zniesienia sankcji w zamian za wycofanie, spłatę reparacji i wydanie zbrodniarzy wojennych. Efekt będzie taki, że albo kacapy zabiją putina i wydadzą zbrodniarzy, albo dojdzie do wojny domowej w kacapowie. Dla NATO oba rozwiązania są do zaakceptowania.
@elon_w_zbozu: Czyli troszkę bardziej optymistycznie niż w jego wpisie z wczoraj? Wynika, że przez najbliższe miesiące nie mają co marzyć o podboju Kijowa a być może nie mają tych miesięcy bo każdego dnia są coraz większymi bankrutami, a wojska ukraińskie mają szansę odeprzeć atak na Kijów po zachodniej stronie. A to od tej strony otrzymują zaopatrzenie.
@elon_w_zbozu: To byłoby straszne i ciekawe biorąc pod uwagę. Nawet jeśli Ukraina nie jest w stanie zaatakować pozycji na Białorusi (a co jeśli może?) sytuacja tam jest mniej jednoznaczna niż w Rosji. Wiadomo, żołnierze będą robić co im każą, ale woli walki nie będzie.
@Mystige: myślę podobnie co do Białorusi. Jednak to społeczeństwo jest bardziej świadome tego co się dzieje, pokazał to rok 2020. Wiadomo, nie wyszło bo protestujących zdusiła milicja, ale Łukaszenko już był zesrany bo latał helikopterem z kałachem w ręku, żeby demonstrować swoją siłę. Także te setki tysięcy protestujących mogą mieć rodziny w wojsku, znajomych itd... oni nie są aż tak #!$%@? jak kacapy.
mnie martwi to, że nikt nie wspomina o możliwości wejścia wojsk białoruskich, to byłby game changer dla zachodniej Ukrainy


@elon_w_zbozu: A w zachodniej Ukrainie nie zostały jeszcze jakieś niewykorzystane oddziały, m.in. złożone z Ukraińcow, którzy wrócili z emigracji? Chyba nawet ten cały międzynarodowy legion jeszcze stamtąd nie ruszył. Gdzieś o tym czytałem kilka dni temu.