Wpis z mikrobloga

Na Ukrainie wojna, nas za to sezon smogowy w pełni. Ukraińcy pewnie w szoku, bo oni mieli lepsze powietrze od nas. Wali tak, że mnie gardło rozbolało i czuję palenie w oskrzelach. Domy po 200-300metrow, a na ogrzewniu oszczędzają kosztem zdrowia i samopoczucia mieszkańców bloków. Nawet się cwoki nie podłączyli do systemu ciepłowniczego. Stolica państwa europejskiego, członka UE, aspirującego do bycia liderem tej części Europy. Żenada.

#wojna #smog #warszawa #ukraina #zalesie
  • 35
  • Odpowiedz
. Wyzdychamy tutaj przez ten smog, z roku na rok jest coraz gorzej


@Sibu: Niie, po prostu my się starzejemy i odczuwamy bardziej( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak za rok, dwa, trzy w zależności od położenia danego samorządu będzie lepiej ze względu na ograniczenia palenia piecami węglowymi.
  • Odpowiedz
tylko ludzie #!$%@?.


@ameneos: #!$%@?, bo są biedni? Pewnie, jest kilku januszy, którzy pomontowali kotły węglowe z pazerności.
Zwróć uwagę, kto faktycznie produkuje smog i czym. Bida z nędzą, najtańszym węglem od putina.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek jeszcze raz mówię, że chodzi o Warszawę, gdzie w ostateczności można sprzedać dom i przenieść się do mniejszego lokum z centralnym. I mówię o mojej okolicy, gdzie są domy warte po 1,5mln.
  • Odpowiedz
@ameneos: z domu wyprowadzisz się do bloku, a do twojego domu wprowadzi się kolejny janusz, który pierwsze co zrobi, to uruchomi kocioł.
Napisz jeszcze raz, jak sobie wyobrażasz, że to zmniejsza smog, bo chyba się gdzieś zgubiłem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek tak, że cały czas wisi topór w postaci zakazu palenia węglem w przyszłości. Jak ktoś kupuje dom, to wezmie to pod uwagę w kalkulacjach. Poza tym tu chodzi o jakąś elementarna przyzwoitosc i tych, którzy teraz pala a nie hipotetycznych następnych mieszkańców. To że Hajto zabił babę na pasach, nie znaczy że należy jego auto poddać kasacji, bo przyszły wlasciciel tez będzie potencjalnym zabojca staruszek.
  • Odpowiedz
cały czas wisi topór w postaci zakazu palenia węglem w przyszłości.


Zima robi -5°C. W środku budynku robi się -4°C. Nie rozpalasz pieca, żeby się ogrzać, bo wisi nad tobą topór zakazu palenia węglem w przyszłości.

Jak ktoś kupuje dom, to wezmie to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek od przyszłego roku zakaz używania kopciuchow. Także będę się wtedy cieszył. Mam się cieszyć, że pali mnie w gardle i oskrzelach, a w płucach to samo, tyle że nieunerwione? Czy że wyjdą mi choroby po latach albo nowotwór? Weź się w ten łeb palnij najlepiej. To ja tobie tłumaczę, a ty dalej swoje z punktu widzenia Janusza. Nie chcę mi się już z tobą gadać, bo to do niczego nie
  • Odpowiedz
od przyszłego roku zakaz używania kopciuchow.


Tak jak i nakaz płacenia abonamentu rtv.

Także będę się wtedy cieszył. Mam się cieszyć, że pali mnie w gardle i oskrzelach, a w płucach to samo, tyle że nieunerwione?


Nikt
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek haha telefon w łapę, zobaczę dym z komina i od razu zawiadamiam. Niech się policji tłumaczy. A jak Janusz wyskoczy z piana na pysku, to jeszcze najpierw go w obronie własnej załatwię, a potem dojdą mu zarzuty. Waga 90kg+, do tego kupię gaz, jakieś glany, teleskop i będę miał nowe hobby. :)
  • Odpowiedz
haha telefon w łapę, zobaczę dym z komina i od razu zawiadamiam.


Zawiadamiaj.

- „halo policja? proszę przyjechać, somsiad pali czymś, dym mu leci z komina, w gardełku mie chrapie”
- „to proszę iść do lekarza”
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek powiem Ci tylko tyle, że już tak załatwiłem parę typów. Jedni np cieli stare drzewa. Prawdopodobnie dostali kary po parę tysięcy i musieli też posadzic nowe drzewa, które od lat tam rosną. Już nie mówię o kłusownikach wędkarskich. Dojdą teraz palacze.
  • Odpowiedz