Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wykopów, zarobiwszy jakieś dutki na kryptowalutach i zrealizowawszy przelewy na swoje konto myślał o płaceniu podatku od takiego przychodu? Jak to wygląda w praktyce? Spotykałem się z wersjami 19% oraz 2% i dalej nic nie wiem. Ale wysokość podatku to jedna sprawa, natomiast druga sprawa to jak to technicznie rozliczać i jak udokumentować? A może się tego nie dokumentuje, tylko po prostu składa oświadczenie? Kiedyś dawno temu jak grałem na giełdzie, to dom maklerski troszczył się o przygotowanie właściwego PITa, wysyłał pod koniec roku i na tej podstawie się rozliczałem. A teraz co? jakieś dowody przelewów z / do Bitcurexa czy jak?

#btc #ltc #bitcoin #litecoin #microcoin #bitcurex #kryptowaluty #podatki
  • 18
Bitcoin nie funkcjonuje w systemie prawnym jako waluta więc podatku belki nie będzie. Skłaniałbym się ku zwykłemu dochodowemu 18/19% bo z tymi 2% od czynności cywilno-prawnych to może być różnie :) Gdzieś czytałem, że bitcoin uznawany jest jako towar/przedmiot. Najlepiej zasięgnąć opinii specjalistów
@mike78: Wydaje mi się że te zasady można przyjąć jako obowiązujące w przypadku zarobki na kryptowalutach

http://www.bgz.pl/biuro_maklerskie/zlecenia_transakcje/podatek_od_zyskow.html

Z drugiej jednak strony, jeśli nie pochwalisz się że zarobiłeś, to czy możesz być bezpieczny?

Może warto zainteresować się takim rozwiązaniem http://prepaid.bzwbk.pl/karty-z-doladowaniem/karty-z-doladowaniem.html

Przelać zarobek na kartę i powoli wypłacać z bankomatu.
Najlepiej zasięgnąć opinii specjalistów


@fantom16: Tak, to jest jasne i tak pewnie zrobię, mój pracodawca zapewnia wsparcie w rozliczaniu podatków. Natomiast widząc ogólny szał na Bitcoina i pochodne myślałem, że już niejeden wykopowicz przechodził przez ten temat.
Przelać zarobek na kartę i powoli wypłacać z bankomatu.


@goblin21: Tak, niby można tak zrobić, ale to jest do wyśledzenia i założę się, że US już siedzi na Bitcurexie i ssie wszystkie dane o numerach kont, nazwiskach i tak dalej. Jestem tego pewien. A trzeba pamiętać, że te łotry nawet i po 5 latach się potrafią upomnieć...

A z tymi 19% z tego artykułu to będzie pasowało.

Co mnie zawsze bulwersuje