Wpis z mikrobloga

1,7 milionów Ukrainców u nas nagle służba zdrowia nie ma problemu by ich leczyć i jak Leper ja pytam ja tylko pytam, czy to prawda, że Ukraincy mają 14 dni na specjalistę a my terminy 2 lata? Czy to prawda, że rozdajemy im numery pesel? dano mieszkania z programu mieszkanie plus, dano 500plus? ta Polska to kraj z dykty. Dodam jeszcze, że ostatnio dyskutując tutaj z kimś wynikneło ja to tak odebrałem jakoby Ukraincy byli lepsi od Polaków bo my tacy i owacy. Koleżanka przygarneła rodzinę z Ukrainy, oni po tygodniu opuścili mieszkanie zostawiając je w kiepskim stanie. Ściany pomalowane przez dzieci, szyba wybita w meblach i ogólny syf

#ukraina #rosja #wojna
  • 26
@profildogier: Nie od dziś Politycy dają dużo i od razu wszystkim, których dotknęła jakaś tragedia naturalna tj. powódź, pożar, wichury, susze. Nigdy pieniędzy nie ma, ale jak wystąpi któryś z tych wymienionych czynników to od razu sakwa pełna i można rozdawać.
@DzieckoSzczescia: Maja prawo do POZ. Jeśli nie maja PESELu wystarczy pieczątka w paszporcie lub jakiś dokument potwierdzający, ze są u nas legalnie. Natomiast jest wielki problem z językiem i pewnego rodzaju oczekiwaniami wobec służby zdrowia.
@profildogier niech się cieszy że sami opuścili to mieszkanie, bo przypominam, że ustawa kowidowa wprowadza przepis, który mówi że w związku z epidemią nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opuszczenie lokalu mieszkalnego, więc jeszcze takie problemy mogą się pojawić