Wpis z mikrobloga

@nukacolaquantum: wydaje mi sie, ze ta akcja to nie calkiem decyzja stravy, tylko byc moze apple zaczelo stosowac swoja standardowa polityke.

W takim wypadku o ktorym piszemy, to aktualnie strava to bedzie troche taki uposledzony notatnik treningowy. Bo i tak wszystkie czujniki/zegarki/urzadzenia bedziesz musial podpiac do kolejnego agregatora poza strava. Czyli zamiast miec wszystko na stravie i synchro, to bedziesz musial dzialac i tu i tu, co sklania do zastanowienia sie
@PurpleHaze: też uważam, że to jest jakiś dupochron, pewnie się dowiemy, że albo prawnicy zaczęli inaczej interpretować jakieś przepisy w stylu GDPR (RODO), albo, co bardziej prawdopodobne - Apple dokręcił śrubę w dostępie do API i Strava nie miała nic do gadania, bo by całkiem wyleciała.

Lilka api w życiu już integrowałem i mnie nie dziwią takie nagłe zmiany kluczowych funkcjonalności w sytuacji dużej przewagi między podmiotami.
Jak wygląda zatem teraz sprawa integracji Strava > Apple Health? Jakiś sposób by to zaczęło działać? Mam licznik z rejestracją trasy i integracją z Strava i to działa bez problemu. Jak rozumiem teraz dane ze Strava nie są przekazywane do Apple Healt... a co z Google Fit? Też już nie działa przesyłanie danych ze Stravy tam?

Ma ktoś na iOS jakieś rozwiązanie? @nukacolaquantum ?
@slr: nie wiem jaki masz licznik, ale wahoo i garmina możesz dać w apple health jako bezpośrednie źródło pomijając stravę. Jest też inne rozwiązanie (które wybrałem ze względu na to, że używam aplikacji, których nie mogę ustawić jako źródło w apple health) czyli aplikacja RunGap. Niestety jest płatna jakieś 50-60zł za rok.
@nukacolaquantum mam Brytona ale jak wspomniałem ostatni raz w niedziele 13.03.2022 działało jeszcze raczej wszystko. Nad RunGup też się zastanawiam... Masz już to wykupione? Działa wszystko jak należy?
@slr: wykupiłem na 3 miesiące na próbę i wszystko działa. Jak 13.03 jeszcze u Ciebie wszystko działało to trochę dziwne bo zmiana weszła chyba w zeszłą środę i u mnie od wtedy już nie wysyła do apple health
Aha no tak... myślałem o licznik > strava, a nie strava > health :) mój błąd. Też chyba wezmę na test na te 3 miechy.