Wpis z mikrobloga

"Narodowemu Funduszowi Zdrowia przybędzie co najmniej milion pacjentów z Ukrainy. Ich koszt leczenia wyniesie miesięcznie ok. 200 mln zł. Jak przyznaje rząd, kwota ta może być nawet trzy razy wyższa. Problemy się piętrzą - brakuje nie tylko pieniędzy, ale i kadry medycznej."
" rząd podaje, że będzie to 8 mld zł" - taka kwota obciąży budżet Polski przy milionie Ukraińców. Jednak już mamy 1,5mln+

#bekazpisu #ukraina
  • 6
@Omicron Trzeba z pośród nich wyławiać lekarzy właśnie i przedstawicieli innych grup zawodowych w których występuje deficyt pracowników podobnego rodzaju.
@wshk: oni nie mają lekarzy. Wiesz, bardziej bym się wk%@wił na pozwolenie na pracę ukraińskich lekarzy niż na te socjale. Sorry, niech izba lekarska robi im dodatkowe egzaminy i szkolenia, bo tam mają metody ze średniowiecza. Kuzyn we Wrocławiu szukał dentysty dla córki, trafił do ukraińskiego gabinetu, a tam "dentystka" stwierdziła, że mleczaków się nie leczy i należy obłożyć ząb cebulą. Aż mnie zamurowało :D
@Omicron Ja nie mam na myśli rzucania ich do pracy ale właśnie wyłowienie, znalezienie chętnych, dostosowanie ich od tutejszych warunków (kursy, egzaminy) i praca na końcu.
@Omicron Fakt, jakkolwiek dla mnie warto prowadzić działania w tym kierunku. No ale nieudolność ekipy rządzącej jest ogólnie znana, tak, że tego..