Wpis z mikrobloga

@karid: Wniosek o zmianę można złożyć w placówce bankowej. Ponownie jest przeliczana zdolność kredytowa.

Oferta w tym tygodniu to:

Bez dodatkowych produktów 6,71%
Konto z regularnymi wpływami 6,61%
Konto z regularnymi wpływami i ubezpieczeniem spłaty kredytu 6,51%

Zmianie ulega również wysokość marży po 5 latach.
@marcpol I zdolność kredytową będzie ponownie przeliczana?

@marcpol pytam bo mam już kredyt i mam 2 transze z 3 wypłacone. Kredyt jest udzielony na budowę i wykończenie domu


@beton92: Zdolność będzie ponownie przeliczana, przeszkodą do zmiany oprocentowania będzie wypłata w transzach, Pekao SA jest jednym z nielicznych banków w które nie udzielają kredytów z czasowo stałym oprocentowaniem przy wypłacie kredytu w transzach.
@marcpol: wiesz moze czy marża po 5 latach jest negocjowalalna? Przy braniu z poczatku kredytu np z prowizja 1.9%


@emil-hogan: Negocjowalna nie jest, ale jej wysokość zależy od parametrów pierwotnej oferty. Z tego, co pamiętam najniżej można otrzymać obecnie 2,3%.
@marcpol: do tych 6,44% trzeba jeszcze marże doliczyć, tak?


@dawid121213: Nie. To całe oprocentowanie. Marżę trzeba doliczać tylko w PKO BP.

@marcpol: Można spytać, czy w mBanku tez po 5 latach marża się zmienia? Wydaje mi się, że nie, ale pewności nie mam.


@uniQuee: Nie, w mBanku marża nie ulega zmianie.

@marcpol: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale


@emil-hogan: W pierwszej części strony znajdują się informacje o ofertach w przypadku nowych
@marcpol: > wysokość marży po 5 latach zależy od produktów dodatkowych w pierwotnej ofercie, a także od tego, czy była to oferta z prowizją czy bez.

Marcpol, niestety, wg 4 doradcow ing, 2ch z infolinii, oraz dwóch stacjonarnych po okresie 5 lat od podpisania aneksu przejdzie na warunki z oferty przejsciowej aneksem 2,3 lub 2,4% marży niezaleznie od pierwotnych warunkow (zaplaconej prowizji). Nawet nie zapamietywalem tej wartosci bo wydalo mi sie