Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i nie wiem czy jest on do rozwiązania dlatego postanowiłem sie poradzić. Mam #mikrotik postawiony jest na Proxmoxie na VM (wersja CHR 7.1.1) Proxmox działa sobie na komputerze (mały terminal) gdzie mam slot M.2. W ten slot mam włożoną kartę wifi Qualcomm QCNFA364A - taką jak do laptopa zwykłego. Proxmox widzi kartę tak jak i mikrotik ( 00:10.0 Qualcomm Atheros QCA6174 802.11ac Wireless Network Adapter (rev: 50) ) - problem w tym, że karty nie ma w WiFi Interfaces. Czy w ogóle jest szansa żeby to ruszyło czy muszę szukać innej karty? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kartę chciałem wykorzystać jako AP żeby nie musieć podłączać dodatkowego routera z wifi.
#mikrotik #siecikomputerowe #router #routery #sieci
  • 9
  • Odpowiedz
@zxldz: zobacz w system resource pci print czy widać tę kartę. Jeśli widać, a nie ma w wireless to nie ma sterownika. Jeśli nie widać w system to jest źle przekierowana do maszyny wirt.
  • Odpowiedz
@archon: to co wkleiłem czyli " 00:10.0 Qualcomm Atheros QCA6174 802.11ac Wireless Network Adapter (rev: 50)" pochodzi właśnie z terminala po wpisaniu resource pci print, czy w takim przypadku cos zdziałam?
  • Odpowiedz