Wpis z mikrobloga

O co chodzi z Migami?

Według wykopków: USA nas porzuciło, nie kocha już nas, sojusze są gówno warte, będzie tak jak w 1939, USA chce sobie zrobić poligon na naszym terenie, Biden nas zostawił. Na nikogo nie możemy liczyć, jesteśmy sami.

Jak jest naprawdę: Tego nie wiadomo tak naprawdę, mamy sprzeczne informacje, często płynące z anonimowych kont na twitterze, przetłumaczone translatorem. Jeden rabin powie tak, a drugi inaczej. Ciężko wywnioskować o co tak naprawdę chodziło i jak doszło do tak dziwnej sytuacji.
Natomiast codziennie z każdej dosłownie strony płyną deklarację o jedności NATO, zapewnienia polityków najwyżej ligi, codziennie do Polski przylatuje ktoś ważny, nowe baterie patriot, których nie mogliśmy się przez lata doprosić, już są w drodze, a samoloty należące do NATO powoli zaczynają korkować niebo nad Podkarpaciem.
NIC NIE WSKAZUJE, aby NATO nas porzuciło, a ryzyko wojny jest marginalne.
Jedno małe nieporozumienie, nie przekreśla wieloletniego sojuszu, a tego typu spięcia zdarzają się często, choćby na linii Anglia - Francja czy USA - Turcja.

Dobranoc, spokojnej nocy, a osobom o słabszym sercu polecam jutro wziąć rower i nie zaglądać na stację.

#ukraina #wojna #nato #polska
  • 59
  • Odpowiedz
@mango2018: Nie wiem kto o zdrowych zmysłach może twierdzić że NATO nas porzuciło, nastąpiło niedomówienie, władze poczuły się za wysoko, ale USA je sprowadziło. Według mnie to dobrze i nie ma sensu nadmiernego wychylania się w tej sprawie tym bardziej ze względu na nasze położenie.
  • Odpowiedz
@mango2018: Dziękuję za tą wypowiedź. Ogółem większość z nas lubi śmieszkować (jakoś trzeba się odstresować), aczkolwiek taka narracja na bite sianie fermentu nigdy nie jest dobra. Pewnie doszło do nieporozumienia, albo faktycznie szum informacyjny ma się czemuś przysłużyć. Na ten moment U.S chce nam przekazać dwie baterie patriot, więc raczej najgorzej nie jest.
  • Odpowiedz
@mango2018: Tutaj ludzie wolą wysmiac kogos kto realnie podchodzi do sprawy, bo przecie Polska to gowno i kazdy ma nas gdzies. Zazwyczaj to sa osoby ktore co miesiac sa ekspertami w innej dziedzinie. Uslysza cos i dalej przekazuja te informacje z tak mocnym przekonaniem jakby sam Biden powiedzial im to na ucho. Ciemna masa, trole i nieudolna chęć powiedzenia czegos mądrego.
  • Odpowiedz
@mango2018: I to jest prawidłowy tok myślenia. Wystarczy zobaczyć jak NATO, a zwłaszcza U.S, parło aby przygotować Ukrainę na ten front. Całe osiem lat i są tego efekty. Pół roku przed konfliktem również dobrze to eskalowali i dawali rosjanom znać, że wiedzą o ich planach, ale moskal parł w zaparte. Na ten moment sojusz działa wzorowo i wspiera Ukrainę jak może.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@mango2018: najbardziej mnie śmieszą sugestie, że NATO najchętniej by Polskę opuściło i oparło obronę o Odrę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta, bo Niemcy chciałyby być krajem frontowym z wszystkimi negatywnymi tego konsekwencjami.
  • Odpowiedz
Ta, bo Niemcy chciałyby być krajem frontowym z wszystkimi negatywnymi tego konsekwencjami.


@mango2018: Niemcy najchętniej widzieliby jeszcze niepodległą Ukrainę i Białoruś w UE, wtedy w ogóle Bundeswere mogliby sobie odpuścić, zostawiając jakieś 2-3 jednostki specjalsów na misję.
  • Odpowiedz
@mango2018: 100% racji. Amerykanie jeszcze przed tym już przekazywali sprzęt i przeprowadzili lekką renowację niektórych pancerniaków na stanie Ukrainy. Ogółem rzecz biorąc, U.S chyba marzy się silne śródmorze, co daje nam niepowtarzalną szanse na rozwój w regionie. Wojna ucichnie, rynki się ustabilizują, i może w końcu będzie czekał nas ten ustęskniony spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mango2018: NATO nas nie porzuciło właśnie dlatego, że ryzyko wojny jest marginalne. Gdy padł pomysł z Migami i ryzyko wojny miałoby już nie być marginalne, nagle USA stało się bardzo ostrożne. Oczywiście, my wiemy tyle, ile chcą, żebyśmy wiedzieli, nie znamy szczegółów rozmów, jednak faktycznie ten komunikat USA, jest delikatnie mówiąc niespójny i może niepokoić. Mam nadzieję, że jednak NATO ostatecznie naprawdę się umocni i zjednoczy
  • Odpowiedz
Niemcy najchętniej widzieliby jeszcze niepodległą Ukrainę i Białoruś w UE,


Akurat Niemcy od początku grały pod Rosję i najchętniej to oni zobaczyliby upadek Kijowa drugiego dnia wojny, niestety nie pykło i amerykanie przycisnęli ich butem do podłogi, jak dawniej.
@mango2018:
  • Odpowiedz