Wpis z mikrobloga

  • 11
#slubodpierwszegowejrzenia spodziewam się minusów, ale trudno:

parowanie kogokolwiek z kimś biednym, mieszkającym w akademiku, gołodupca bez rodziny, bez przyjaciół, bez pracy, ledwo wiążącego koniec z końcem jest nieodpowiedzialnym pakowaniem kogoś w problemy

Pieniądze to bezpieczeństwo, opieka, spokój i synonim szczęścia.
Brak pieniędzy jest problemem z którego powstają wszystkie życiowe problemy. Nie ma się co oszukiwać, że przeciętne osoby inaczej postrzegają świat. Gdy Brak hajsu nic się nie układa.

Straszny dramat, że taki biedak się trafił tej dziewczynie.
W pierwszej edycji był taki Grzesiu, co miał na ścianie banknoty naklejone. On przez rok po programie nie chciał dać Ance od tortów rozwodu. On był samotny, biedny skrajnie. Ona miała ojca właściciela szkoły nauki jazdy. Biedak zrozumiał, że przecież nie podpisał intercyzy. Straszny dramat.

Dla biednej osoby ten program to ratunek.
  • 27
  • Odpowiedz
@Agnsad: odniosłam to samo wrażenie po dzisiejszym odcinku z player. Obczailam jego insta - chłopak jest mentalnie taki.. wiejski, wstawia cringowe zdjęcia, dla niego dopasowalabym jakaś dziewczynę ala Jessice, tylko ze wrażliwa i szara myszkę. Vibe Grześka i Anki, tylko wydaje mi się ze on w przeciwieństwie do Grześka jest dobrym chłopakiem, takim poczciwym no i prostym.

Ponadto.. Owszem ludzie bywają samotni, ale dziwne jest to, ze nawet jacyś kuzyni
  • Odpowiedz
@Agnsad: piszesz o pieniądzach, koleś jest młody jeszcze, naprawdę masz wystarczające dowody na to, że on ich nie posiada? Gdyby jeździł nowym samochodem i ogólnie ociekał drożyzna to byś wziął go za dobrze sytuowanego, jako takiego który jest w stanie to bezpieczeństwo finansowe zapewnić? Nie, młody człowiek w tym wieku, nawet jeśli dobrze zarabia, to nie jeździ nowym autem kupionym za gotówkę, tylko takim na zajebisty kredyt. Kredyty i generalnie
  • Odpowiedz
@katienca: daj link
@Agnsad: masz rację, pierwsze co jak go zobaczyłem to już wiedziałem że jest z rejonów Lubelskiego, nie wiem czemu, potem jak przyszło co do czego i matka smutna powiedziała że przez problemy z pracą nie ma gości, chodziło o to że po prostu nikogo nie stać a może po prostu nie mają w ogóle znajomych, samemu wybierać garnitur, ten świadek to wydawało mi się że
  • Odpowiedz
@Inch7allah: Nie no mówiąc o kimś co ma 28 lat że jest jeszcze młody... Jeśli nie ma jakiejś szkoły to już jest pewnie z 9 lat na rynku pracy, a że w tamtych rejonach pewnie nie ma pracy no to jest biedny.
Tu nawet nie chodzi już o to że on jest biedny. Nie będzie związku gdy łączysz tak dwa różne światy co pokazały też poprzednie edycje. Gdzie dziewczyna jest
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: Patrząc na to z mojej perspektywy, facet nie ma problemu ze związaniem się z biedniejszą kobietą, w drugą za to stronę (może się mylę) jest całkowicie inaczej, żadna kobieta nie chce mieć kogoś co nie będzie w stanie zapewnić jej przyszłości?
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: Albo inaczej, jeśli spytasz na ulicy 100 mężczyzn czy będzie Ci to przeszkadzało że kobieta zarabia mało/mniej niż Ty to 90+ odpowie że nie, jeśli spytasz 100 kobiet to będzie całkiem odwrotnie :D
  • Odpowiedz
żadna kobieta nie chce mieć kogoś co nie będzie w stanie zapewnić jej przyszłości?


@MrBeast: Ale mamy 2022 rok, kobiety pracują i mają swoje pieniądze. Ja tam nigdy nie patrzyłam na zarobki u facetów, widocznie jestem jakaś dziwna. Albo Ty znasz dziwne kobiety.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: Może jesteś dziwna :D A może wypierasz podświadomie.
Sama się spytaj, czy chciałabyś mieć za partnera 30 letniego gościa bez znajomych, dobrej pracy, mieszkającego dalej z mamą na którego ślub przychodzi tylko matka i aktor który udaje świadka.
Czy jednak wolałabyś kogoś lepszego. Facet może być super kochającym gościem ale powtórzę i jest to trochę może przykre, takich gości nie wybierają pewne siebie kobiety, z wykształceniem itd. Taki gość
  • Odpowiedz
@MrBeast: miłością dzieci nie wykarmisz.
Normalne jest, że kobieta chcąca założyć rodzinę chce faceta, który zapewni stabilizację finansową bo chcąc zajść w ciąże nie można zmienić pracy, bedac już w ciąży i potem na macierzyńskim nie rozwija się, nie awansuje i nie dostaje podwyżek a jak wraca do pracy to też mogą wynikać różne problemy a małe dziecko nie pomaga w rozwoju i awansach... nawet może się okazać, że dziecko
  • Odpowiedz
@MrBeast: potwierdzam, tak właśnie świat jest zbudowany. To wiąże się z biologią - kobieta chce mieć zapewnioną opiekę, byt dla potomstwa i potencjalnie szuka najlepszego chłopa żeby geny dzieci również były jak najlepsze.

Jak mężczyzna jest ciapowaty bez dobrej pracy, bez rodziny i znajomych, czy wiedzy to trochę mało atrakcyjne dla kobiety. Szczególnie takiej, która szuka stabilizacji i dorosła do prawdziwego związku.

Nie mówie, że każda tak ma, nie jesteśmy
  • Odpowiedz
@MrBeast: powtarzam - skoro facet ma dobrą pracę, to pozory mogą mocno mylić. Co jest dla Ciebie niezrozumiałe w tym, że nie każdy wydaje każdą zarobioną złotówkę na to, żeby podwyższyć swój standard tak, aby mógł robić wrażenie na innych. Nie masz pojęcia ile on zarabia i na co przeznacza kasę. Myślenie masz bardziej stereotypowe i prawdopodobnie bardziej ulegasz pozorom niż ten ziomek jest biedny. Mylisz skromność z biedotą i
  • Odpowiedz
@MrBeast: Wiadomo, że jak kobieta robi karierę, to będzie wolała ambitnego faceta. A jeśli ma prostą czy źle płatną pracę, to owszem, może marzyć o dużych pieniądzach, ale wtedy powinna zrobić coś, żeby sama takie zarabiać, a nie liczyć na to, że trafi na bogatego mężczyznę. Zresztą - wielu Polaków jakoś super nie zarabia, a są w związkach xD No i tak jak pisze mirek wyżej - tak naprawdę nic
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Inch7allah biedę widać w aparycji człowieka. Bieda, zwłaszcza długotrwała bieda zmienia sylwetkę człowieka, jego mimikę. Ludzie oceniają po wrażeniu ogólnym, robią to naturalnie. Biedę widać w sylwetce, w sposobie poruszania się, widać ją w głębi oczu. Chłopak z trzeciego odcinka jest straumatyzowany trudem biedy i to widać na pierwszy rzut oka. Ma skrajnie umęczoną życiem twarz. Widać na niej, że nie ma spokojnego, satysfakcjonującego życia. Nikt oceniający po pierwszym wrażeniu nie
  • Odpowiedz