Wpis z mikrobloga

#!$%@? odbijam się między dwoma telewizorami już od kilku tygodni i wciąż nie mogę się zdecydować, bo mam dwie nękające mnie kwestie.

Może zacznijmy od tego jakie modele wchodzą w grę:

1. LG OLED C1 55"
2. SAMSUNG QLED QN95A 55"

Mieszkam na Islandii, cena aż tak nie gra roli. Od dłuższego czasu byłem zdecydowany na LG, bo C1 jest polecany wszędzie. Problem polega jednak na tym, że niedawno kupiłem mieszkanie, w którym okna mam na południe a na Islandii oznacza to, że od kwietnia do września będę miał słońce w mieszkaniu w stronę telewizora od rana do wieczora (w ładne dni). Z kolei od września-października do lutego ciemno cały dzień :D Podobno C1 nie radzi sobie zbyt dobrze z nasłonecznionymi pomieszczeniami. Jak to ostatecznie z tym jest?

Telewizor byłby używany głównie do gier i Netflixa, powiedzmy że tak 75% gry, 25% Netflix (wieczorami). Boję się wypalenia przy grach, bo zwykle gram w tylko jedną grę, ale zawsze można wyłączyć HUD. Czy wypalenie to dalej duży problem?

Nie jestem jakimś kinofilem, do tej pory jechałem na starych używanych plazmach maksymalnie 42 calowych, jeszcze cztery lata temu jak kończyłem studia miałem przez kilka lat 28 calowego CRTka firmy Trilux, więc podjerzewam, że nawet przy Samsungu spadły by mi majty z wrażenia. Jednak mam Xboxa Series X i chciałbym z niego wycisnąć wsyzstko co można i jednocześnie nie #!$%@?ć się że #!$%@? widzę i kupiłem mieszkanie z oknami na południe by mieć słońce w salonie i teraz muszę zasłaniać okna by widzieć coś w telewizorze. Pomóżcie Mirasy, bo sam już nie wiem. Czy Samsung jest warty uwagi?

#telewizory #tv #oled #qled #lg #samsung #kiciochpyta #pytanie #konsole #xbox #xboxseriesx
  • 26
  • Odpowiedz
@nivenerr: Nie no w sumie nie jest to takie totalnie głupie bo jednak to jest matryca organiczna, więc bezpośrednie oddziaływanie UV może mieć jakiś wpływ. Natomiast czy jest to coś, czym bym się na Islandii przejmował? Sprawdź, czy nawet w te wasze słoneczne dni będziesz miał dużo słońca padającego prosto na ekran i czy w ogóle indeks UV wtedy jest jakkolwiek porównywalny z Europą kontynentalną.
  • Odpowiedz
@DESiGNER86: co to #!$%@? za bzdury są ( ͡° ͜ʖ ͡°) c1 od grania na ps4 teraz na ps5 wypalił się jak być covid siedziałem 3 miesiące w domu i się grało całymi dniami i pyk naszczeście lg wymieniło mi tv ale wypala się jak #!$%@? a niby tv do grania idealny .. #!$%@? prawda
  • Odpowiedz