Wpis z mikrobloga

@kiedysniebylembordo: O to właśnie chodzi, ja sam osobiście nie neguje spadków (chociaż aktualna sytuacja kosztow budowy skłania mnie bardziej w stronę stabilizacji na 2022) ale czasami trzeba sprowadzić spadkowiczów na ziemie bo im się lubi coś odkleić. Ten Tomek90421508 z Twittera to wykopek, platynka albo stolec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kiedysmialemtubordo: Właśnie na wykres NBP widać spadek kosztów budowy w 2008 co przełożyło się na ten spadek cen nieruchów. Jeżeli coś się zmieni w tym zakresie to są podstawy do korekty - ale czy są szanse na to ¯_(ツ)_/¯ kurde ja tego nie widzę na ten moment (ale jestem tez zwykłym wykopkiem)
@PandaCKratka: no sytuacja mocno podobna do 2008 r., tylko dochodzą surowce żywnościowe. Telepanie na giełdach, podwyżki stóp, rosnące dynamicznie surowce (wtedy ropa wybiła ATH ok 148$ za baryłkę) i potem krach. Myślę, że tak będzie tym razem. A nam do problemów dojdą uchodźcy...
A nam do problemów dojdą uchodźcy...


@kiedysmialemtubordo: xD Opanuj się trochę - tutaj za to nazywają onucą. Zresztą już pisałem dziś o tym selektywnym traktowaniu uchodźców, którzy wg tej narracji są tylko źródłem problemów, ale za to już nie zwiększają bazy popytowej dla wynajmu i zakupu nieruchomości. Widzisz tylko, to co chcesz widzieć.
jakiej bazy do zakupu nieruchomości jak oni uciekali z jedną torbą XD.


Nie no jasna sprawa, na Ukrainie nie było i nie ma bogatych ludzi ani tamtejszej klasy średniej. Wszyscy mają majątek zamykający się w szczoteczce do zębów i paru swetrach.

No i z nimi będzie problem.


Okej, onuco. :)

@kiedysmialemtubordo:
i na pewno ta klasa średnia będzie inwestować w Polsce która może być następna, zieeew.


@kiedysmialemtubordo: Nie no skąd, będą uciekać do Niemiec, w których nic nie mają nikogo i nie znają języka. Ciekaw jestem czy tylko udajesz czy naprawdę nie może ci się pomieścić w głowie, że niektórzy ludzie mają dobre relacje z rodziną, troszczą się o nią i chcą być na tyle blisko, żeby móc jej pomóc w razie
@kiedysniebylembordo: sporo ukraińców mieszka w niemczech, klasa średnia zakłada, że są jednak wykształceni i języki znają, czyż nie?

Bo jest, co nie zmienia faktu, że człowiek uciekający od wojny ucieka także od ryzyka wojny, no kurde.

Ukraincy są nie tylko w Polsce.
no nieruchomości w Warszawie są dość porównywalne z Hiszpanią czy Portugalią np


@kiedysmialemtubordo: "dość porównywalne" xD
Akurat ostatnio interesowałem się tematem i po pierwsze "occupas", po drugie duża część tych rzekomo "tanich" nieruchomości to w rzeczywistości gówno opakowane pazłotkiem. Tak, kupuj mieszkanie w Hiszpanii, wjedzie ci ekipa i ich potem nie wygonisz przez parę lat, bo rząd to zalegalizował.