Wpis z mikrobloga

To mnie nawet nie śmieszy jak wykopki narzekają na koka kole czy inną firme że nie opuszczają Rosji, tak, bo to ma wielkie znaczenie xD.

Tylko dzisiaj Putin dostał przelew na 660 mln EUR.
Na PLN to jest jakieś 3mld 261 mln PLN.

Ale tak, wyrzucenie koka koli dużo zmieni w Rosyjskiej gospodarce, takie sanckje mają sens, po co wywierać presje na rząd + unię w sprawie gazu, nie wiem, w ogole nie wiem xD.

#rosja
#bekazpisu
#ukraina
#wojna
Pobierz
źródło: comment_1646609185UsqS7CzdENg4YaK246nSBO.jpg
  • 8
@Narmol:

Zwykły rusek ma w dupie coca cole xD.

Poza tym, pałka policyjna w rosji jest na wyższym poziomie niż we Francji czy NL, także z takimi zamieszkami sobie szybko poradzą - mają wprawe.

Niektóre sankcje są super, jak zakaz lotów itp, chj jak źródła pieniędzy im nie odcieli - największego*
@Zwytkly:Bardzo to się opłaca, jak ta cała operacja go wychodzi 20mld dziennie + ukraińcy mu zestrzeliwują co chwila jakiś latający gruz który jest warty z 20/30 mln za sztukę. A najważniejsze zaczęły się poszukiwania alternatyw dla ruskiego gazu i sami Niemcy chcą przywrócić elektrownie atomowe. Putin wybrał optymalny okres gdzie będzie spadało zapotrzebowanie na gaz. Także kosztem zapaści własnej gospodarki i pogrążenia społeczeństwa i armi w kryzysie zarobił eurasków.
@Mleczny_obraz_z_wilkowa:

To co mówią niemcy a to co robią to 2 różne rzeczy.

Bardzo chciałbym wierzyć że uruchomią atom, ba, że nawet pozwolą (tak, bo do tego doszło że EU/ niemcy muszą się zgodzić) nam uruchomić elemtrownie.

Ale dopuki nie zobscze doputy nie uwierze, bo jak sam widzisz gaz dalej leci.
@Zwytkly: Ale zaprzestanie importu gazu niezależnie od zamiarów nie jest możliwe w 24 ani 48h, to tak liczyłbym minimum pół roku, a realnie z rok jak nie więcej, żeby móc zmienić dostawcę i przestawić energetykę na inne źródła.
Niezależnie oczywiście od tego czy Niemcy faktycznie planują to zrobić.