Wpis z mikrobloga

W środę przyjąłem do swojego mieszkania grupę z Ukrainy (dwie kobiety z dwójką dzieci ~10 lat). Ja mieszkam w innym miejscu, więc powiedziałem, że jak coś będzie trzeba to mają dzwonić. Nie odzywały się od tego czasu, więc dzisiaj sam napisałem na whatsupie jak tam u nich. Okazało się, że dzieciaki już zapisane do szkoły, a one jutro idą do pracy (ʘʘ). Pytam jak one to wszystko załatwiły (kobiety nie znają języka, przyjechały dosłownie z jedną walizką). Okazało się, że na FB lokalne społeczności Ukraińców porobiły swoje grupki, na których Ukraińcy, którzy mieszkają tutaj od lat oferują swoją pomoc i wszystko ogarniają tak żeby "przybysze" mogli jak najszybciej podjąć pracę.

BTW kojarzy ktoś jak to teraz jest z pozwoleniami na pracę? Już nie chciałem dopytywać o szczegóły, ale jeśli polskie urzędy rzeczywiście tak od ręki wydają papiery pozwalające na legalne zatrudnienie no to szacun.

#wojna #rosja #ukraina #oswiadczenie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oomonatopeja: A to nie nie na poziomie UE ustalili, że Ukraińcy będą zwolnieni na 3 lata z konieczności uzyskania pozwolenia, z możliwością ewentualnego przedłużenia o kolejne 2 lat.
  • Odpowiedz