Wpis z mikrobloga

Roznosi mnie sprzeciw wobec tego co się dzieje na wschodzie i wiem, że w razie wojny chciałbym bronić ojczyzny, ale tak na dobrą sprawę to nic nie znaczę na placu boju. Broń palną to trzymałem w rękach tylko raz jak na zajęciach EDB poszliśmy na strzelnicę. Przydałyby się jakieś kursy przeszkolenia wojskowego dla cywili. Tygodniowe albo krótsze. Tak żeby nauczyć ludzi co najmniej obsług broni. Wie ktoś czy jest coś takiego?
#wojna #ukraina #wojsko
  • 9
  • Odpowiedz
@w_glab_przeszlosci to samo mówię od lat . Mam wypełnione papiery do Obrony Terytorialnej. W pracy mam jednak podpisane tak , że w razie wojny mam obowiązek bronić zakładu.... więc myślę, że zapisze się do klubu strzeleckiego ( u nas są miesięcznie opacane karnety jak na silownie i dostajesz broń klubową ) I pomagają zdać egzaminy. Jak udałoby się otrzymać zezwolenie to kupie swoją krótka i długa a mam ochotę na Krakowskie arcydzieło
Bujak90 - @wglabprzeszlosci to samo mówię od lat . Mam wypełnione papiery do Obrony T...

źródło: comment_1646587964gDxY6X15E7ypYeyws7nSuj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@w_glab_przeszlosci Jeden z większych zakładów chemicznych w PL należący do Skarbu Państwa jest to zakład strategiczny ( sam nie jest żadna tajemnica oczywiście Ale nie wolno mi mowic o takich szczegółach jak strategiczne dyrdymały, wypowiadam się publicznie) jestem zwolniony w razie wojny czy stanu wojennego z wojska a mam się stawić w pracy . Ale nie mogę Ci powiedzieć gdzie dokładnie i dlaczego strategiczny. Myślę, że rafinerie mają podobnie. W czasie 2
  • Odpowiedz