Wpis z mikrobloga

Witam. Zastanawiam się na przeprowadzką do #poznan Pytanie do wykopowiczów tam zamieszkujących. Jak się wam tam żyje? Czy polecacie taki ruch? Szukałbym pracy w transporcie i logistyce. Kiedyś mieszkałem w Wwie ale troche mi się nie podobało, za duża i ceny mieszkań były kosmiczne.
  • 11
@alvaroZcamaro: nuuuda tu jest w wuj, weź se lepiej jakiś Wrocław czy inne Trójmiasto. Wszędzie stąd daleko, a pod miastem jest atrakcji na 1 miesiąc do zobaczenia, reszta to zamknięte osiedla bliźniaków albo płaskie pole. Z Gdańska se mykniesz do sakandynawii choćby na weekend, z Wrocka to na Czechy i Saksonia elegancko, a z Poznania to najwyżej se możesz do Warszawy płatną autostradą pojechać xD
@alvaroZcamaro:
Mieszkania w Poznaniu spośród polskich największych miast wojewódzkich są prawie że najtańsze. Średnio tylko Łódź i Katowice mają niższe ceny.
Jeśli chodzi o logistykę i transport to Poznań pod tym względem jest ogromnym rynkiem i na pewno będziesz miał w czym wybierać. Niestety miasta takie jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk, prócz droższych mieszkań mają też średnio wyższe pensje.
Poznań jest dosyć kompaktowym i zdecentralizowanym miastem, z jedną z najlepszych, pod
w Poznaniu kręci się mało turystów


@Natna213: nieprawda :D mieszkałam przy rynku, pracowałam w restauracji przy rynku. Było mnóstwo turystów. Wiadomo, że na Jeżycach czy Wildzie nie za bardzo, bo tam po prostu nie ma co oglądać, ale w takich głównych "punktach turystycznych" jest ich sporo, i obcokrajowców i Polaków.
@Limonene: Chodziło mi o porównanie do Wrocławia czy Krakowa. Gdzie się nie obrócisz tam jakaś wycieczka. U nas ruch turystyczny skupia się w okolicy starego rynku, dzieciate wycieczki jadą na koziołki i do zoo. Prawda jest taka, że w Poznaniu nie ma aż tylu turystycznych atrakcji
@Natna213: napisałaś o turystach, a nie wycieczkach. Samych turystów jest sporo, ale zorganizowanych wycieczek chodzących po rynku z przewodnikiem trochę mniej. Aczkolwiek też się zdarzają