Wpis z mikrobloga

@patrolez: Przecież cały czas nalegam. Żadnych tortur. Godne przetrzymywanie do momentu sądu i wyroku.

W tym przypadku los jest jeden, czapa i piach, co poradzić no? Jak masz napad na bank w usa, typ wybija 10 ludzi, jest schwytany, to czeka przecież godnie do momentu sąd, dostaje czape w łeb/porażenie prądem i do piachu tak?
  • Odpowiedz
@Disegno: Zbrodnie bombardowania ludności cywilnej, które będą ścigane karnie przez międzynarodowe trybunały karne nie uzasadniają zbrodni okaleczania lub zabijania jeńców wojennych. Przez tysiące lat historii wojskowości przyjęła się zasada, że jeńców się nie zabija i powinno się ich traktować tak żeby przeżyli niewolę, bo każdy żołnierz może się stać jeńcem wojennym prędzej czy później. Narody cywilizowane nie zabijają jeńców wojennych.
  • Odpowiedz
do momentu sądu i wyroku.


@kupkesobieciagne: dokładnie, to jest najważniejszy składnik, a najlepiej, jeżeli proces byłby poparty dowodami i był skrupulatnie udokumentowany z dokumentacją udostępnioną publicznie.
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: wydaje mi się ze nie jest to takie łatwe by rozpoznać. W sensie nie zawsze jesteś pewny co dokładnie robisz- 90% z nich mogło bombardować obiekty wojskowe zgodnie z rozkazem, a nie wykonanie rozkazu wiąże się z sądem wojskowym.

Oczywiście dalej #!$%@? kacapow i trzymam kciuki za wielu przyjaciół z Ukrainy :)
  • Odpowiedz
@pawelkomar: #!$%@? nie wiem...całym sercem jestem za Ukrainą, ale właśnie ludzkim podejściem do jeńców sprawili, że zachód uważa ich za swoją część a nie za kraj postsowiecki. Boje się że to #!$%@?ą...
  • Odpowiedz
@pawelkomar: niestety ale to jest zezwierzęcenie. Cywilizowani ludzie stawiają takich przed sądem skoro łamał prawo międzynarodowe. Znęcanie się nad pokonanym przeciwnikiem świadczy o barbarzyństwie.
  • Odpowiedz
@proszeprzestan rząd Ukrainy za wszelką cenę powinien zapobiegać takim sytuacjom jak na filmie. Ok niech sobie zadzwoni do żony i powie że żyje , ale cała ta.reszta to paliwo na rosyjska propagandę. Chcą samolotów , chcą strefy zakazu lotów ,to takimi środkami tego nie osiągną. A to tylko wierzchołek. Ukraińcy bombardują Donieck dokładnie tak samo jak Rosjanie ich miasta. Kompletnie bez sensu
  • Odpowiedz
Ale po prostu z definicji taki jeniec nie powinien przeżyć wojny, to wszystko. Sąd, pluton egzekucyjny, strzał i piach, co tu więcej wymyślić.


@kupkesobieciagne: Usuń konto #!$%@?. To wyszloby ze w 1939 niemcy powinni #!$%@? 800k wojska polskiego a ruscy cały KOP xDDDD
  • Odpowiedz
@kexus512: Ty debilu.

Jeńcy napastnika powinny odpowiadać prawnie za swoje wszystkie akcje od momentu przekroczenia granicy.


Po co to napisałem? By przygłupy jak ty nie wysrywały takich turbo głupot. A i tak wysrałeś.

W 1945 roku powinno się #!$%@?ć miliony Niemców, owszem.
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: w ogole #!$%@? odroznianie jeńców "napastnika" i jeńców "ofiary" to taka beka ze ja #!$%@?. Rozumiesz że to są ci sami ludzie z obu stron i 90% z tych ludzi nigdy nie chciała się znaleźć na froncie
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: Nie powiem by mi było kacapa szkoda, bo dla mnie to może zdychać ale jednak nie jest dobrą strategią takie akcje. Żołnierz przeciwnika musi wiedzieć, że może się poddać by nie walczył do śmierci, a tak dają pożywkę do propagandy rosyjskiej.
  • Odpowiedz