Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych miał do czynienia z wymianą matrycy OLED w starszym modelu LG? Mam na myśli model 65B7V. Niestety, telewizor ma POTĘŻNE ( ͡° ͜ʖ ͡°) wypalenia na obrazie, które widać nawet w trakcie "normalnego" oglądania. Jestem ciekawy jaki to jest koszt i czy w ogóle taka wymiana ma sens, bo jeżeli ma kosztować 2/3 ceny nowego modelu to wiadomo, że gra nie warta świeczki. #tv #oled #telewizory #pytanie #matryca #lg
  • 10
@FLAC: Znalazłem w we wpisach, rzeczywiście - ale wymienił w ramach gwarancji. Ten mój tv ma już 4 lata, chciałbym wymienić za kasę, bo nie mam na nowy model kasy, a może matryca by kosztowała np. mniej niż 1500 zł.
@Smartek: racja. Mój brat ostatnio też prawie rok po gwarancji w C8 i też ma wypalenia niestety :/ Ja mam farta że nowa matryca i znowu 2 lata gwarancji. Mam nadzieję że za drugim razem po dwóch latach jak będzie coś nie tak, to dostanę już nowy TV, sprzedam go i kupię 65 cali bo 55 już mi się mały wydaje :/
@Smartek: z ciekawości z czego masz wypalone? Paski informacyjne? Mam już 4 lata 55b7 i zero wypaleń, a sporo oglądamy, chociaż głównie netflix i dzieciaki graja na switch
@Volter: Tak jak piszesz, wypalenia głównie od pasków. Ale co ciekawe, są też takie jakby "wizerunki" sylwetek postaci w centrum ekranu, ale im już się trzeba trochę przyjrzeć, żeby dojrzeć. Na CX nie oglądam w ogóle tv, jedynie vod i konsola.