Wpis z mikrobloga

@angelika_tracz: raczej próbowałem zwrócić uwage na życzeniowe myślenie i śmieszne analizy esperckie że nagle "wszyscy zaczną sie od niego odwracać bo brzydko mówi".
Co innego przemówienie które widzi świat a co innego bezpośredni kontakt z członkami NATO, nikt na nikogo sie nie obraża, dalej jest współpraca.
albo to szachy 4D albo tani chwyt negocjacyjny gdzie prosisz o 1000 zł żeby chociaż dostać 100 zł zamiast 10 zł.
  • Odpowiedz
@bambosznik2943 nikt się od niego nie będzie odwracać ale słowa które wypowiedział do swoich sojuszników były zwyczajnie słabe, czy wy wszystko musicie widzieć tylko białe albo czarne? Też bym chciał czasem być tak prosty...
  • Odpowiedz
@MikiGRU: wy, to znaczy kto? nic nie widze jako albo białe albo czarne, może zacznij szukać tego u siebie? dla zachodu, nas jako polaków być może i słabe, ale niekoniecznie z perspektywy ukraińca któremu ktoś zabija bliskich i niszczy dom. Właśnie jesteś prosty bo twoim zdaniem nie są w NATO = muszą siedzieć cicho jak mysz i być wdzięczni że dostali jakąkolwiek pomoc. Złamane traktaty przez Rosję, pechowa sytuacja geopolityczna
  • Odpowiedz
@bambosznik2943 wy czyli wszyscy co używają takich argumentów, piszesz jak jakiś nastolatek, infantylnie i nielogicznie, przepełniony chęcią odbicia piłeczki, wybacz ale nie chce mi się tłumaczyć że skoro sam piszesz że z perspektywy Polaka jest to słabe to że wymagasz aby pisać coś jeszcze, z naszej perspektywy jest to słabe i koniec kropka
  • Odpowiedz
@MikiGRU: napisałem że "być może i słabe" z tego względu że jest pełno obrażonych którzy piszą że przez to zachód już nie będzie tak chętny im pomagać. Dla mnie wypowiedź Zelenskiego nie była zła, ale wiem jak wielcy obrażeni sobie to tłumaczą, to że znam prostackie argumenty ludzi którzy widzą tylko swój czubek nosa to nie znaczy że je podzielam.

Chęć odbicia piłeczki, infantylne pisanie "jak nastolatek" - xD to
  • Odpowiedz
@bambosznik2943 ale nielogiczne jest to co napisałeś xD wpierw sam piszesz coś z czego sie wycofujesz i teraz uwazasz że tak uważają Polacy xD obiektywnie rzecz biorąc jego słowa uderzyły w Polaków i to nie tylko prostych ale wszystkich, nie rozumiesz tego i obrażasz rodakow, rodaków którzy mają pełne prawo być z tego powodu niezadowoleni, to nie oznacza że przestaną pomagać Ukrainie, do tego właśnie piłem że jesteś prosty i tego
  • Odpowiedz
@bambosznik2943: najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy uważają, że Zelenski wygłasza jakiekolwiek komunikaty do NATO bez konsultacji z Bidenem. To jest teatr. Każdy gra swoją rolę aby utrzymać morale, naciskać na putina, straszyć aż wreszcie zakończyć to gówno. Wyobraźcie sobie, że przy tak wielkim wsparciu USA, UA by gryzła ta rękę? Cały czas chodzi aby dać nadzieję ludziom którzy walczą.
  • Odpowiedz
@MikiGRU: z niczego sie nie wycofuje xD
dla osób kierujących sie emocjami, prostych takich jak ty - ojej skierował mocne słowa w strone kierownictwa NATO a my przecież pomagamy i powinien nas całować po rękach i UWAŻAĆ na słowa bo możemy mu przestać pomagać w tak trudnej sytuacji, to jest "wasz" tok rozumowania.

Cały mój wpis i komentarze odnoszą sie do ludzi którzy piszą o MNIEJSZEJ POMOCY ze względu na jego wypowiedź. Nie napisałem że każdy z tego powodu przestanie pomagać, kierowałem to do ludzi którzy dosłownie twierdzą że tak sie stanie, dosłownie. Rozumiesz czy trzeba prościej? To tak jakby ktoś ze złamaną nogą obok krzyczał głośno że potrzebuje pomocy a ty zwracasz mu uwagę bo krzyczy zamiast ładnie poprosić, rozumiem że niektórzy sie troche obrażą z tego powodu i mogą być niezadowoleni w pierwszej chwili, ale powinni po chwili się troche zreflektować, pomyśleć na chłodno i uświadomić sobie że to kryzysowa sytuacja więc nie, nie jest to "słabe" z jego strony, ale dla prostych ludzi jak ty, niestety jest.

I co mi zarzucisz jeszcze? że to przecież polityka i dyplomacja i trzeba trzymać fason? No tak bo wcale wykopki na codzień nie spuszczały się nad Trumpem który miał podobną retoryke, w dyplomacji też jest miejsce na mocne słowa, szczególnie w
  • Odpowiedz
@Xatoos "ruskie trolle" czy one są w tym pokoju? Protesty były żałosne bo ich głównym hasłem było "#!$%@?ć", nie win ludzi że nie chcą brać udziału w czymś tak prymitywnym
  • Odpowiedz